POZOSTAŁE

„Dance Dance Dance”. Bracia Jonkisz wspominają tatę. Rafał: To było ucieczką od rzeczywistości [WIDEO]

2. edycja „Dance Dance Dance"

Rafał i Krzysiek Jonkisz w niezwykle wzruszających słowach wspominają nieżyjącego tatę.

W trakcie nagrań do emitowanej obecnie drugiej edycji „Dance Dance Dance” bracia Jonkisz odwiedzili rodzinny dom w Rzeszowie. Podczas przeglądania pamiątkowych zdjęć Rafał i Krzysiek opowiedzieli o swoim tacie.

Rafał i tata (fot. Archiwum Prywatne)

– To tata zaszczepił we mnie miłość do sportu i bardzo mnie w tym wspierał – opowiedział Rafał Jonkisz, który już jako nastolatek, wspólnie z kolegami z blokowiska, zaczął trenować parkour i akrobatykę.


Kiedy Rafał miał 13 lat a Krzysiek 11, ich ukochany tata niespodziewanie odszedł…

– Pewnego dnia po prostu się nie obudził. Zmarł podczas snu… – wyznała poruszona mama braci Jonkisz.

– Odejście taty było dezorientującym ciosem… – zwierzył się Rafał.

Zapomnienia od rodzinnej tragedii Rafał zaczął szukać w pasji.

– Po śmierci taty zacząłem iść w sport w stu procentach. To było ucieczką od rzeczywistości. Sport dawał nam wiarę, że można robić fajne rzeczy, czerpać satysfakcję z tego, co się robi. Jak się osiągało jakieś sukcesy i medale, człowiek widział sens w robieniu czegokolwiek innego niż urwisowaniu dalszemu czy staniu w miejscu – tłumaczył Rafał.

Od odejścia taty Rafała i Krzyśka minęło prawie 10 lat. Do dziś bracia nie mogą pogodzić się ze stratą. Wierzą jednak, że tata cały czas nad nimi czuwa.

Bracia, mama, siostra Sylwia z synkiem (fot. org.)

– Tańcząc na treningach odczuwamy obecność taty. Mamy poczucie, że na nas patrzy. Szkoda, że go z nami nie ma ale jeśli jest na górze to na pewno jest ucieszony, że dobrze nam idzie – wyznał Krzysiek Jonkisz.

Braci Jonkisz będziemy mogli zobaczyć w kolejnym odcinku „Dance Dance Dance” w sobotę 18.04.2020 roku. Tym razem uczestnicy zatańczą solowe choreografie do światowych przebojów. Rafał Jonkisz wcieli się w Marky Marka z klipu „Good Vibrations”. Anna Karczmarczyk zatańczy do utworu Lady Gagi „Applause”. Mateusz Janusz zmierzy się z choreografią z teledysku Justina Timberlake’a „Rock Your Body”, a Rafał Mroczek zaprezentuje układ z elementami stepu z utworu Freda Astaire „Puttin' on the Ritz”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button