MUZYKA

„Czasem Dom jest osobą”. Godwin prezentuje nowy singiel „Home”

Nigeryjski piosenkarz

Wschodzący nigeryjski piosenkarz i tekściarz z dumą prezentuje zupełnie nowy poruszający singiel „Home” oraz występ w ramach serii COLORS.

„Moja babcia mawiała: czasem Dom jest osobą”.

Już same słowa otwierające „Home” dają znać, że czeka nas poruszająca. Piosenka ilustruje gotowość jednostki do pełnego przyjęcia miłości i – poprzez porzucenie przeszłości – poszukiwania przyszłości wypełnionej wzajemnym uczuciem.

Godwin został zaproszony do wykonania utworu na kanale COLORSxSTUDIOS, gdzie wystąpił z poruszającą interpretacją piosenki. COLORSxSTUDIOS zapewnił mu idealną scenerię, dzięki której miał szansę w pełni zaprezentować swoją magnetyczną energię i potężny wokal.

COLORSxSTUDIOS to wyjątkowa platforma muzyczna prezentująca talenty z całego świata. Koncentruje się na najbardziej charakterystycznych nowych artystach i oryginalnych brzmieniach. Wszystkie występy COLORS zapewniają artystom przejrzystą, minimalistyczną scenę, która całkowicie rzuca na nich światło, dając im możliwość zaprezentowania swojej muzyki bez rozpraszania uwagi słuchaczy.

Umiejętności Godwina jako piosenkarza i tekściarza ponownie przebijają się w „Home”, następstwie jego debiutanckiej EP-ki „Road To Nirvana”. Artysta wciąż czerpie z osobistych doświadczeń i przekłada je na intymne utwory, które chwycą za serce chyba każdego. Jego krótkie występy na TikToku zgromadziły już ponad 80 milionów wyświetleń!

„Home” to początek nowego rozdziału w karierze Godwina – artysta wielkimi krokami zbliża się do wydania debiutanckiego albumu, który ma ukazać się pod koniec tego roku. Choć szczegóły projektu wciąż są owiane tajemnicą, Godwin złożył swoim fanom obietnicę, że nieustannie będzie dzielić się swoim autentycznym ja poprzez muzykę. Jego potężny głos i sposób opowiadania historii z pewnością oczarują jeszcze miliony.

Godwin Josiah, znany po prostu jako Godwin, jest wszechstronnym artystą, którego zainteresowania obejmują muzykę i film. Swoją przygodę zaczynał jako filmowiec – wraz z kuzynami w 2015 roku założył kolektyw filmowy „The Critics Company”, który spotkał się z uznaniem „Variety”. Godwin wyreżyserował film „The Click” współpracując z firmą produkcyjną Morgana Freemana, Revelation Entertainment. Jego mentorami byli wybitni twórcy, tacy jak JJ Abrams, Taika Waititi i Kemi Adetiba.

Pochodzący z często pomijanego miasta Kaduna, Godwin wnosi na scenę autentyczną energię. Bez trudu łączy bogactwo swojej kultury razem z własnym doświadczeniami w unikalną mieszankę dźwięków. Jego muzyka czerpie inspirację z różnych gatunków, takich jak soul, r’n’b i afrobeat. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów, jak Labi Siffre („Jest wyjątkowym tekściarzem, potrafi uczynić najbardziej skomplikowane słowa naprawdę prostymi”), Aretha Franklin („Mój tata umieścił ją w mojej głowie, gdy byłem dzieckiem – coś działo się z moim głosem, gdy próbowałem śpiewać jej piosenki”), a także Labrinth („Muzyka Labrintha wykracza poza tradycyjne gatunki, a jako Czarny mężczyzna całkowicie wyrywa się z oczekiwanych norm”).

Godwin wyróżnia się jako utalentowany artysta tworzący melodie, które przeczą częstym oczekiwaniom wobec nigeryjskich artystów z przewagą afrobeats. W przeciwieństwie do wielu kolegów z branży, zapuszcza się na nieznane dotąd terytoria. Jego artystyczna podróż odzwierciedla dynamiczną, nieustannie ewoluującą naturę nigeryjskiej muzyki. Muzyka Godwina jest czymś więcej niż zbiorem piosenek – to antologia wspólnych doświadczeń, odzwierciedlenie odporności człowieka oraz zachęta, by zawsze mieć otwarte serce.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button