CIEKAWOSTKI

Comedy Wildlife Photography Awards 2021. Najzabawniejsze fotografie zwierząt – zwycięzcy

Najśmieszniejsze zdjęcia zwierząt 2021 roku

Najzabawniejszy i najpopularniejszy konkurs fotograficzny na świecie – Comedy Wildlife Photography Awards 2021 dobiegł końca.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Ken Jensen, zapalony fotograf amator z Blackburn za jego niesamowite zdjęcie zatytułowane „Ała”.

Obraz Kena przedstawia Golden Silk Monkey. Zwycięskie zdjęcie zostało zrobione na moście biegnącym nad rzeką Xun w wąwozie Lonsheng w prowincji Yunnan w Chinach podczas rodzinnych wakacji w 2016 roku. Małpy swobodnie wędrują po lesie, bawiąc się na moście w grupach rodzinnych i są bardzo dociekliwe ludzi i wcale nie są nieśmiałe. Ten konkretny samiec małpy rzeczywiście wykazywał oznaki agresji, gdy siadał na jednym z przewodów podtrzymujących, ale jak pokazuje wspaniałe zdjęcie Kena – „wyczucie czasu jest wszystkim co najlepsze”.

Triumfator: Ken Jensen 'OUCH! Golden Silk Monkey (fot. Ken Jensen/Comedy Wildlife PhotographyAwards 2021)

Ken powiedział: „Rozgłos, jaki mój obraz otrzymał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, był niesamowity. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że jego zdjęcie wywołuje uśmiech na całym świecie, a także pomaga wspierać niektóre fantastycznie wartościowe cele ochrony.”

Nagroda Affinity Photo People’s Choice Award, na którą głosowała publiczność, trafiła do Johna Speirsa za jego urocze zdjęcie z gołębiem z liściem na pysku zrobione w Szkocji, zatytułowane: „Domyślam się, że lato skończyło się!”

Comedy Wildlife Air Category – „Domyślam się, że lato skończyło się!” (fot. John Speirs/Comedy Wildlife PhotographyAwards 2021)

Nagrodę w kategorii The Animals of the Land zdobył Arthur Trevinowith za „Ninja Prairie Dog”, tj. „za oszałamiające zdjęcie majestatycznego bielika, który wydaje się być zaskoczony i odstraszony przez dzielnego małego psa preriowego.

Inni zwycięzcy kategorii to zabawne ujęcie „Czas do szkoły” Chee Kee Teo, przedstawiające gładko owłosioną młodą wydrę i jego matkę, która zdobyła nagrodę Creatures of the Water Award. Chee uchwyciła bardzo zdezorientowaną minę (znaną wszystkim rodzicom na całym świecie), gdy mama zachęca dziecko do wejścia do wody.

„Czas do szkoły”. Wydra „ugryzła” małą wydrę, aby przenieść ją na lekcję pływania (fot. Chee Kee Teo/Comedy Wildlife PhotographyAwards 2021)

Vicki Jauron, stała uczestniczka konkursu, została wyróżniona nagrodą Portfolio Award za serię 4 wspaniałych obrazów „Radość kąpieli błotnych” przedstawiających wesołego młodego słonia bawiącego się w błocie w Parku Matusadona w Zimbabwe.

W tym roku zwycięzcą nagrody w kategorii wideo był Rahul Lakhmani, którego niesamowity klip zatytułowany „Przytulanie najlepszego przyjaciela po zamknięciu (lockdown podczas pandemii – red,)” pokazuje białogardłego zimorodka z Delhi spadającego na drugiego, w czymś, co wygląda na zbyt entuzjastyczny uścisk!

Oprócz kategorii w kategorii Zwycięzcy, było 10 zgłoszeń, które zostały wyróżnione jako Wyróżnieni Zwycięzcy: Andy Parkinson, Chu Han Lin, David Eppley, Gurumoorthy K, Jakub Hodan, Jan Piecha, Lea Scaddan, Nicolas de Vaulx, Pal Marchhart i Roland Kranitz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button