CIEKAWOSTKI

Comedy Pet Photo Awards 2023. Poznaliśmy zwycięzców

Najzabawniejsze Zdjęcia Zwierząt Domowych 2023

Organizator wreszcie ujawnił, po wielu rechotach i chichotach, liczeniu głosów, a następnie ponownym liczeniu – dwukrotnie (między przerwami na ciastka), że OGÓLNYM ZWYCIĘZCĄ COMEDY PETS 2023 jest…

Michela Zoghzoghiego – 'Doświadczenie zmieniające życie’

Autor zdjęcia to je opisuje:

„Moje uratowane kocięta. Alex jest nieśmiały. Maks jest zabawny. Razem tworzą zabójczo uroczy duet. Fotografowanie tych dwóch postaci sprawiało mi więcej frajdy niż podczas moich najbardziej ryzykownych wypraw z fotografią dzikiej przyrody.”

Coroczny konkurs fotograficzny, już czwarty rok z rzędu, wzywa wszystkich miłośników zwierząt domowych i zwierząt do przesyłania zabawnych zdjęć oraz filmów przedstawiających ich zabawnych futrzastych przyjaciół, aby mieć szansę na zdobycie prestiżowego tytułu Komediowego Fotografa Zwierząt danego Roku.

Michel, którego zwycięskie zdjęcie również znalazło się w kategorii Najlepszy kot, jest profesjonalnym fotografem dzikiej przyrody z Bejrutu w Libanie i podróżował po świecie, fotografując znacznie większe i bardziej przerażające koty (własne koty).

„Zwycięzca kategorii wszystkich innych stworzeń” – Daria Zelentsova (pochodząca z Kijowa na Ukrainie) ze zdjęciem swojej ukochanej fretki Boudicca.

Rretka Boudicca (fot. Darya Zelentsova/Comedy Pets)

„Bardzo się cieszę, że moja ukochana Boudicca znalazła się wśród zwycięzców” – mówi Daria. „Są inteligentnymi, wesołymi, towarzyskimi małymi stworzeniami ze wspaniałymi osobowościami i przeładowaną słodyczą – kiedy masz fretkę, dosłownie nigdy nie przestajesz się uśmiechać! Cieszę się również, że mogę zostać pierwszym Ukraińcem reprezentującym USA w tym wspaniałym konkursie fotograficznym. Świat naprawdę potrzebuje więcej radosnych i spokojnych chwil i zabawnych zdjęcia zwierząt domowych są wspaniałym źródłem pozytywnej atmosfery, życzliwości i miłości”.

Chris Porsz z Wielkiej Brytanii odniósł miażdżące zwycięstwo w konkursie The People’s Choice Award, na który głosowała publiczność, swoim przezabawnym i niezwykle popularnym zdjęciem psa skaczącego przed zaskoczonym widzów w parku w Nowym Jorku. To ujęcie, trafnie zatytułowane „Szczekanie”, zdobyło również główną nagrodę w kategorii psów.

Border collie – pies (fot. Chris Porsz/Comedy Pets)

Komentując swoje zwycięstwo, Chris powiedział: „Jako amatorski fotograf uliczny przeszedłem wiele, wiele mil, a to wciąż jest moje najlepsze i ulubione zdjęcie. Ale jakimś trafem, kiedy właściciel psa rzucił piłkę, instynktownie podniosłem aparat i odpaliłem. Pies patrzył na właściciela, a następnie rzucił się i przeleciał w powietrzu, aby złapać piłkę. Z pięciu zrobionych zdjęć to było magiczne ujęcie, które na szczęście było ostre! Dziękuję sędziom i wszystkim, którzy głosowali w wyborze publiczności”.

Tom Sullam, współzałożyciel Comedy Pet Photo Awards, powiedział: „To wciąż bardzo młody konkurs, ale w ciągu kilku W krótkim czasie otrzymujemy już jedne z najbardziej podnoszących na duchu, afirmujących życie przezabawnych zdjęć zwierząt domowych na świecie! Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, mogąc podzielić się nimi z wami wszystkimi. Zwierzęta domowe odegrały fundamentalną rolę w latach covidowych, a możliwość głośnego śmiechu z tymi uroczymi stworzeniami jest powodem, dla którego istnieje ten konkurs!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button