REPREZENTACJASIATKÓWKA

CEV Mistrzostwa Europy 2019. Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych. Pozostałe wyniki

CEV Mistrzostwa Europy 2019 w piłce siatkowej mężczyzn

Estonia przegrała z biało-czerwonymi 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25) podczas CEV Mistrzostw Europy 2019 w piłce siatkowej mężczyzn.

Dokładnie 10 lat temu po raz ostatni Polacy w 2009 roku wywalczyli tytuł mistrzów Starego Kontynentu.

W niedzielę w drugim meczu reprezentacja Polski zmierzy się z gospodarzami – reprezentacją Holandii w Rotterdamie.

Polska: Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (L) – Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Marcin Komenda, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek

Estonia: Ardo Kreek, Kert Toobal, Martti Jukhami, Renee Teppan, Robert Taht, Timo Tammemaa, Rait Rikberg (L) – Maar Silver, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Andri Aganits, Rauno Tamme, Markkus Keel, Hindrek Pulk

Wyniki w poszczególnych grupach

GRUPA A (Montpellier, Francja):

12 września (czwartek):

Bułgaria – Grecja 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

Portugalia – Włochy 0:3 (21:25, 10:25, 22:25)

Francja – Rumunia 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

13 września (piątek):

godz. 17:15 Bułgaria – Rumunia 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

godz. 20:45  Włochy – Grecja 3:1 (17:25, 25:23, 25:19, 25:18)

14 września (sobota):

godz. 17:15 Grecja – Francja

godz. 20:45 Portugalia – Bułgaria

15 września (niedziela):

godz. 14:00 Rumunia – Włochy

godz. 17:30 Portugalia – Francja

16 września (poniedziałek):

godz. 17:15 Rumunia – Grecja

godz. 20:45 Francja – Bułgaria

17 września (wtorek):

godz. 14:00 Grecja – Portugalia

godz. 19:30 Włochy – Bułgaria

18 września (środa):

godz. 14:00 Portugalia – Rumunia

godz. 20:30 Francja – Włochy

GRUPA B (Bruksela i Antwerpia, Belgia):

13 września (piątek):

godz. 15:00 Serbia – Niemcy 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

godz. 17:30 Słowacja – Hiszpania 3:2 (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)

godz. 20:30 Belgia – Austria 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

14 września (sobota):

godz. 17:30 Niemcy – Belgia

godz. 20:30 Słowacja – Austria

15 września (niedziela):

godz. 15:30 Hiszpania – Belgia

godz. 18:30 Serbia – Słowacja

16 września (poniedziałek):

godz. 17:30 Austria – Niemcy

godz. 20:30 Hiszpania – Serbia

17 września (wtorek):

godz. 17:30 Austria – Hiszpania

godz. 20:30 Słowacja – Belgia

18 września (środa):

godz. 17:30 Słowacja – Niemcy

godz. 20:30 Belgia – Serbia

19 września (czwartek):

godz. 17:30 Hiszpania – Niemcy

godz. 20:30 Serbia – Austria

GRUPA C (Lublana, Słowenia):

12 września (czwartek):

Turcja – Rosja 1:3 (13:25, 25:23, 17:25, 15:25)

Finlandia – Macedonia Północna 3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21)

Słowenia – Białoruś 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

13 września (piątek):

godz. 17:30 Macedonia Północna – Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

godz. 20:30 Białoruś – Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

14 września (sobota):

godz. 17:30 Macedonia Północna – Rosja

godz. 20:30 Słowenia – Finlandia

15 września (niedziela):

godz. 17:30 Białoruś – Finlandia

godz. 20:30 Turcja – Słowenia

16 września (poniedziałek):

godz. 17:30 Rosja – Finlandia

godz. 20:30 Białoruś – Macedonia Północna

17 września (wtorek):

godz. 17:30 Słowenia – Macedonia Północna

godz. 20:30 Turcja – Białoruś

18 września (środa):

godz. 17:30 Słowenia – Rosja

godz. 20:30 Finlandia – Turcja

GRUPA D (Amsterdam i Rotterdam, Holandia):

13 września (piątek):

godz. 14:00 Czechy – Ukraina 1:3 (21:25, 20:25, 25:19, 22:25)

godz. 17:00 Estonia – Polska 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25)

godz. 20:00 Holandia – Czarnogóra  3:0 (25:13, 25:17, 25:15)

14 września (sobota):

godz. 16:00 Ukraina – Holandia

godz. 19:00 Estonia – Czarnogóra

15 września (niedziela):

godz. 16:00 Holandia – Polska

godz. 19:00 Czechy – Estonia

16 września (poniedziałek):

godz. 17:00 Czarnogóra – Ukraina

godz. 20:00 Polska – Czechy

17 września (wtorek):

godz. 17:00 Czarnogóra – Polska

godz. 20:00 Estonia – Holandia

18 września (środa):

godz. 16:00 Ukraina – Estonia

godz. 20:00 Holandia – Czechy

19 września (czwartek):

godz. 17:00 Czechy – Czarnogóra

godz. 20:00 Polska – Ukraina

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close