MUZYKA

Camila Cabello z nowym albumem FAMILIA. Mural w Warszawie

Muzyczny świat

Niecierpliwie oczekiwana płyta trzykrotnie nominowanej do nagrody Grammy Camili Cabello „Familia” już jest.

Płytę promują najnowszy singiel „psychofreak” z Willow oraz wyjątkowy koncert na TikToku.

Aby uczcić wydanie płyty, artystka prezentuje teledysk do „psychofreak” z Willow, który zadebiutował na całym świecie w MTV oraz na billboardach Paramount na Times Square. Wizualizacja otwiera świat „Familii”.

Camila Cabello (fot. pras.)

Camila przygotowała scenę pod album utworem „Bam Bam” z Edem Sheeranem, który zgromadził już ponad 100 milionów streamów i 33,4 miliona wyświetleń na YouTube. Wykonała zapierający dech w piersiach występ w The Late Late Show z Jamesem Cordenem i połączyła siły z Sheeranem przy ich pierwszym wykonaniu na żywo „Bam Bam” podczas charytatywnego koncertu ITV na rzecz Ukrainy. Singiel zdobył szerokie uznanie krytyków i fanów. „Bam Bam” zostało wyprodukowane w składzie Ricky Reed, Edgar Barerra i Cheche Alara. Piosenkę napisali Camila Cabello, Ed Sheeran i Ricky Reed.

7 kwietnia w nocy Camila dała koncert na TikToku „Familia: Welcome to the Family”, który trendował na całej platformie. Spektakl został stworzony przy użyciu przykuwającego wzrok XR, wzbogacając śpiew i choreografię Camili o hipnotyzujące efekty wizualne, wyjątkową scenografię i wspaniałe kostiumy. Artystka stworzyła wirtualny świat dla każdej wykonywanej przez siebie piosenki, prowadząc publiczność w surrealistyczną podróż przez nieustannie zmieniającą się rzeczywistość. Cheche Alara pełnił funkcję producenta muzycznego, dyrektora muzycznego i kompozytora oryginalnej muzyki do produkcji, a Charlotte Rutherford była dyrektorem kreatywnym.

Camila Cabello (fot. pras.)

Wraz z albumem, „Bam Bam” i „psychofreak” pojawiły się w najszybciej rozwijającej się nowej mobilnej grze muzycznej Beatstar. Ekskluzywna współpraca z 24-milionową społecznością poprzedziła nadejście „Familii”. 2 miliony graczy zapisało „Bam Bam” w swoich kolekcjach i wygenerowało prawie 8 milionów odtworzeń.
„Familia” wyróżnia się jako najbardziej osobiste, pełne pasji i potężne dzieło artystki.

W Warszawie powstał specjalny mural promujący to wydarzenie i nadchodzącą premierę płyty. Możecie go zobaczyć przy ul. Waryńskiego (Metro Politechnika).

Camila Cabello. Mural w Warszawie (fot. pras.)

Urodzona na Kubie piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i aktywistka, nominowana do wielu nagród Grammy Camila Cabello, przekracza wszelkie granice muzyki i kultury popularnej. Przełamywała jeden sufit po drugim i przy okazji tworzyła historię. Jest pierwszą Latynoską, która osiągnęła diamentowy certyfikat dzięki przebojowi #1 „Havana” z Young Thug, który wyróżnia się jako najczęściej odtwarzana piosenka wszech czasów wykonaną przez jakąkolwiek piosenkarkę. Zdobyła dziesiątki nagród, w tym dwie Latin Grammy, pięć American Music Awards i Billboard Music Award. W 2018 roku jej pełnometrażowy debiutancki album „Camila” uplasował się na 1. miejscu listy Billboardu i pokrył się platyną. Otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy popowy album wokalny”, a „Hawana (Live)” zdobyła ukłon w kategorii „Najlepszy popowy występ solowy”. Wraz z sukcesem potrójnie platynowego singla „Never Be The Same” ponownie przeszła do historii jako pierwsza artystka z dwoma singlami #1 w wielu formatach z debiutanckiego albumu. W 2019 roku połączyła siły z Shawnem Mendesem w „Señorita”. Multiplatynowy hymn zdobył nominację do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy popowy występ w duecie/grupie”. Jej pełnometrażowy album „ROMANCE” osiągnął platynę, w rezultacie czego stała się pierwszą artystką od czasu Adele, która potroiła się na szczytach list Billboard Hot 100, Top 200 i Artist 100.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button