HOKEJREPREZENTACJA

Bytom. W grudniu dwa turnieje hokejowe: EIHC Christmas Cup i Puchar Polski

Hokejowy Śląsk

Na bytomskim Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów zostaną zorganizowane dwa turnieje.

Chodzi o: turniej EIHC Christmas Cup z udziałem reprezentacji Polski (16-18 grudnia) oraz turniej finałowy Pucharu Polski (27-28 grudnia).

Mocni rywale kadry narodowej

W turnieju EIHC Christmas Cup, który odbędzie się w dniach 16-18 grudnia, biało-czerwoni zmierzą się z silnymi rywalami: Francją (16 grudnia), Węgrami (17 grudnia) i Ukrainą (18 grudnia).

– W rankingu światowym Francuzi są sklasyfikowany na 15. miejscu, Węgrzy w ostatnim czasie zanotowali duże postępy, a Ukraina to również wymagający przeciwnik – ocenia Leszek Laszkiewicz, team leader hokejowej reprezentacji Polski. W poprzednim tygodniu reprezentacja wystąpiła w Estonii w Turnieju Baltic Challenge Cup, rywalizując z gospodarzami, Łotwą i Litwą. Polacy wygrali wszystkie trzy spotkania, zdobywając łącznie aż 27 bramek.

– Dla kadry narodowej grudniowy turniej będzie kolejnym bardzo ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku. Celem kadry narodowej jest awans do wyższej dywizji a dzięki takim turniejom, jak EIHC Christmas Cup w Bytomiu, reprezentacja będzie coraz silniejsza – przekonuje Adam Fras, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Debiut męskiej kadry na lodowisku w Bytomiu

W grudniowym turnieju Kadra Narodowa Seniorów zadebiutuje na nowoczesnym Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, które zostało otwarte w czerwcu tego roku. W październiku, właśnie w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Polski Kobiet wygrała Turniej Prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

– Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie byli pod wrażeniem naszego obiektu. Petr Briza, wiceprezydent IIHF chwalił funkcjonalność lodowiska. Mamy arenę, w której możemy z powodzeniem organizować prestiżowe turnieje hokejowe – zaznacza prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Walka o Puchar Polski

Na lodowisku w Bytomiu odbędzie się również turniej finałowy Pucharu Polski. W dniach 27-28 grudnia w walce o cenne trofeum wystąpią drużyny, które uplasowały się na czterech czołowych miejscach w tabeli Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund spotkań, czyli GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, Comarch Cracovia i KH Energa Toruń. W poniedziałek, 27 grudnia w półfinałach GKS Katowice zmierzy się z KH Energa Toruń, a Re-Plast Unia Oświęcim z Comarch Cracovią. We wtorek, 28 grudnia zostanie rozegrany finał.

Ceny biletów na EIHC Christmas Cup i turniej finałowy Pucharu Polski

Na turniej EIHC Christmas Cup bilety kosztują: normalny – 40 zł za dzień (dwa spotkania), ulgowy – 20 zł za dzień (dwa spotkania). Ceny karnetów trzydniowych: normalny – 70 zł, ulgowy – 40 zł. Na Półfinały Pucharu Polski wejściówki kosztują: normalny – 40 zł, ulgowy – 20 zł a na Finał Pucharu Polski: normalny – 60 zł, ulgowy – 30 zł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button