HOKEJREPREZENTACJA

Bytom. Turniej Prekwalifikacyjny do IO 2022. Polki rozgromiły Meksykanki

Hokejowe Orlice w walce o Pekin 2022

W piątek wieczorem w Bytomiu biało-czerwone w drugim swoim meczu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich pokonały Meksykanki 8:1.

W niedzielę w spotkaniu decydującym o awansie do kolejnej fazy kwalifikacji hokejowe Orlice zmierzą się z Holandią.

Polki, podobnie jak w czwartek w spotkaniu z Turcją (12:0), świetnie rozpoczęły. Po pierwszej tercji było 5:0. Nasze zawodniczki z łatwością przedostawały się pod bramkę Meksykanek i zdobywały kolejne bramki. W drugiej tercji rywalki zagrały już zdecydowanie lepiej w obronie. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 1:1. Meksykanki głośno i długo celebrowały bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:1, a kibice, którzy przez cały mecz dopingowali Polki, głośno podziękowali hokeistkom za dobry występ. – Od pierwszych minut drużyna grała dobrze, także w przewagach. Świetnie prezentowały się także nasze młode zawodniczki – mówił trener Ivan Bednar.

W niedzielę o godz. 12:15 reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią, która w piątek rozgromiła Turcję 23:0. Mecz z Holenderkami zdecyduje o tym, kto wygra grupę H Turnieju Prekwalifikacyjnego i awansuje do kolejnej fazy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich 2022.

– W sobotę czeka zespół trening, zwłaszcza nasze bramkarki potrzebują zajęć, bo w czwartek i piątek rywalki nie oddały zbyt dużo strzałów. Później trzeba się porządnie wyspać i w niedzielę wygrać mecz – mówił szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Oglądałam mecze Holenderek, to bardzo fizyczna drużyna, ale damy sobie radę – zaznacza Wiktoria Sikorska, która bardzo dobrze prezentuje się w Turnieju Prekwalifikacyjnym.

Piątek, 8 października

Polska – Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)

Strzelacka 4, Sikorska 6, Wieczorek 8, Czarnecka 9, Chrapek 17, Łąpieś 38, Wieczorek 45, Chrapek 52 – Tellez 40

10.10, niedziela

Holandia – POLSKA, godz. 12:15

Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button