WARSZAWA

Było blisko tragedii! Strażnicy uratowali dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie

Warszawski Ursynów

Dramatyczna akcja na warszawskim Ursynowie.

Strażnicy wyciągnęli z zamkniętego samochodu, niedające oznak życia, dziecko.

W czasie wykonywania zadań w terenie, do patrolu podszedł zaniepokojony przechodzień wskazując samochód, w którym spało małe dziecko. Funkcjonariusze podeszli do pojazdu. Był zamknięty.

Pukając w szybę i trzęsąc samochodem funkcjonariusze usiłowali zwrócić uwagę dziewczynki. Ta jednak nie reagowała. Nie było nad czym się zastanawiać.
Podczas gdy jeden ze strażników wzywał pogotowie, drugi – w bezpieczny dla dziecka sposób – wybił szybę w aucie i otworzył drzwi. Mimo huku, dziewczynka nie wybudziła się. Na szczęście oddychała.

Strażnicy uratowali dwulatkę zamkniętą w nagrzanym samochodzie (fot. SM)

Po wydobyciu z samochodu, funkcjonariusze ustawili fotelik z dwulatką w zacienionym i przewiewnym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe.
Nie trwało to długo. Przybyłe chwilę później pogotowie potwierdziło u dziewczynki pierwsze objawy przegrzania. Na szczęście po przywróceniu właściwej temperatury, ocknęła się i nie wymagała hospitalizacji.

Strażnicy uratowali dwulatkę zamkniętą w nagrzanym samochodzie (fot. SM)

Nie wiadomo dokładnie, jak długo dziecko przebywało w zamkniętym samochodzie. Prawdopodobnie trwało to nie więcej niż 20 minut. Matka, która po pewnym czasie pojawiła się na miejscu tłumaczyła, że „przedłużyła jej się wizyta w urzędzie”.

Konsekwencje tego spóźnienia mogłyby być dużo poważniejsze, gdyby nie czujność przechodnia, błyskawiczna akcja strażników i fakt, że dzień nie był tak upalny jak poprzednie.

Przypominamy:

SAMOCHÓD POZOSTAWIONY W NASŁONECZNIONYM MIEJSCU DLA KAŻDEGO ŻYWEGO ORGANIZMU STAJE SIĘ ŚMIERTELNĄ PUŁAPKĄ – TEMPERATURA WEWNĄTRZ MOŻE OSIĄGNĄĆ NAWET 80 STOPNI CELSJUSZA!

Zanim zamkniesz auto – upewnij się, że nikogo nie zostawiasz w środku. Nieodpowiedzialnym kierowcom – tak jak w tym przypadku – grozi odpowiedzialność karna.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button