MUZYKA

Bruce Springsteen. Album studyjny „Only The Strong Survive”

Świetna muzyka

Po licznych zapowiedziach przyszedł czas na premierę „Only The Strong Survive”.

To 15 najlepszych soulowych utworów 21. albumu studyjnego Bruce’e Springsteena.

Album został wyprodukowany przez Rona Aniello. Ze swoim niepowtarzalnym wokalem Springsteen składa hołd diamentom muzyki soul z katalogu legendarnych wytwórni Motown, Gamble and Huff, Stax i wielu innych. Springsteen wcześniej podzielił się swoimi wersjami „Do I Love You (Indeed I Do)”, „Nightshift” i „Don’t Play That Song”. Premierze płyty towarzyszy nowy klip do przeboju Tyrone Davis z 1970 roku, „Turn Back The Hands Of Time”, napisanego wspólnie przez Jacka Danielsa i Bonnie Thompson. Teledysk wyreżyserował Thom Zimny.

Oprócz głównego wokalu Springsteena i produkcji Aniello, płyta zawiera również gościnne wokale Sama Moore’a, a także wkład The E Street Horns, pełne aranżacje smyczkowe Roba Mathesa oraz chórki (w wykonaniu Soozie Tyrell, Lisy Lowell, Michelle Moore, Curtisa King Jr., Dennisa Collins i Fonzi Thornton).

„Only The Strong Survive” został nagrany w Thrill Hill Recording w New Jersey i zrealizowany przez Roba Lebreta, a producentem wykonawczym był Jon Landau. Płyta zdobyła uznanie krytyków, takich jak „Rolling Stone”, „USA Today”, „Forbes”, „NME” czy „Asbury Park Press”.

Aby uczcić premierę albumu, Springsteen gościł w tym tygodniu w „The Tonight Show” aż trzy razy, od poniedziałku 14 listopada do środy 16 listopada. Kolejny występ da już 24 listopada, w Święto Dziękczynienia. Artysta opowiedział ostatnio o „Only The Strong Survive” w rozmowie z Howardem Sternem w SiriusXM oraz w podcaście Questlove Supreme.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button