RÓŻNOŚCI

BookGame 2024. Planszówkowe szaleństwo

Pierwszy dzień za nami

W EXPO Kraków rozpoczęła się druga edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, przyciągając miłośników planszówek z całej Polski.

To wydarzenie, które w poprzednim roku zgromadziło ponad 8 000 entuzjastów, powróciło w tym roku z jeszcze większym rozmachem i bogatszym programem.

Wypełniona po brzegi przestrzeń EXPO zapełniła się wystawcami oferującymi różnorodne gry planszowe, bitewniaki, puzzle, klocki, książki, komiksy i wiele więcej. Na szczycie listy atrakcji znalazły się premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych. Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych czekały gry logiczne i zręcznościowe, strefa zabaw, doświadczenia. Natomiast dla starszych dzieci i dorosłych przygotowano intensywne turnieje, warsztaty malowania figurek i wiele innych, a w kolejnych dniach czeka na wszystkich jeszcze więcej fantastycznych atrakcji.

BookGame to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do edukacji. Specjalny program dla nauczycieli i bibliotekarzy promuje wykorzystanie gier planszowych w procesie nauczania, co znalazło odzwierciedlenie w akcji „Gra za Grę”, podczas której w zeszłym roku udało się zebrać prawie 300 gier dla małopolskich bibliotek, zobaczymy czy w tym roku uda się pobić ten imponujący wynik.

Program wydarzenia jest bogaty, a odwiedzający mają szansę wzbogacić swoje kolekcje gier, korzystając z atrakcyjnych ofert zakupowych. Istnieje również możliwość przetestowania gier zarówno na stoiskach wydawców, jak i w największej wypożyczalni gier planszowych w Polsce, która została zorganizowana w jednej z hali Expo.
Dla wygody zwiedzających, organizatorzy przygotowali Strefę Pakowania i Wysyłki zakupionych gier oraz Strefę Foodtrucków. Rodzice mogą również skorzystać z usług wykwalifikowanych animatorów, pozostawiając swoje dzieci pod ich opieką.

BookGame 2024 to nie tylko festiwal gier planszowych, to prawdziwe święto dla umysłu i rozrywka dla wszystkich miłośników planszówek.
(Klaudia Rakowska)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button