WARSZAWA

Bohaterscy policjanci uratowali mężczyznę z palącego się samochodu

Znieczulica kierowców

Głośny wybuch oraz płomienie ognia wydobywające się z palącego się auta – to mogli usłyszeć i zobaczyć 18 kwietnia kierowcy.

Niestety żaden z nich przejeżdżając ulicą Grzecznarowskiego w Radomiu nie zatrzymał się i nie pomógł. Na szczęście dla kierowcy volvo, w tym miejscu służbę pełnili komisarz Emilia Kosma i sierżant sztabowy Marcin Sawicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, którzy wydostali mężczyznę z palącego się auta i uratowali mu życie.

Komisarz Emilia Kosma i sierżant sztabowy Marcin Sawicki (fot. policja)

W czasie akcji policjantka także odniosła lekkie obrażenia.

Była godz.14. Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w składzie komisarz Emilia Kosma i sierżant sztabowy Marcin Sawicki pełnili służbę na ulicach Radomia. Gdy przejeżdżali przez ulicę Grzecznarowskiego usłyszeli nagle potężny huk, oraz zobaczyli w lusterkach volvo, które przejechało przez pas zieleni i zatrzymało się na przeciwnym pasie ruchu. Z samochodu zaczęły buchać płomienie ognia.

Reakcja policjantów z mazowieckiej drogówki była natychmiastowa. Szczególnie, że obok znajdowała się stacja paliw. Wybiegli z radiowozu ocalić ludzkie życie. Przy pomoc gaśnicy wyjętej z radiowozu zaczęli gasić volvo. Starali się także wyciągnąć mężczyznę z samochodu. Wybuch oraz ogień spowodowały to, że drzwi się zakleszczyły i nie dały się ich otworzyć. Policjantom udało się wybić tylną szybę i wydostać mężczyznę z samochodu.

Do gaszenia pożaru zużyli kilka gaśnic, w tym te pożyczone ze stacji. Na miejsce wezwali także inne służby. 23-letniego kierowcę wyciągniętego z palącego się samochodu pogotowie zabrało z poparzeniami rąk i twarzy do szpitala w Radomiu. Służby medyczne opatrzyły także na miejscu komisarz Emilię Kosmę, która poraniła się w rękę wybijając szybę w aucie.

Samochód został dogaszony przez strażaków. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli dzielnicowi z KP2 wraz z żołnierzami z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu, którzy pełnili służbę w okolicach zdarzenia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button