POLSKA

Błaszczak: Pamiętamy o żołnierzach pełniących służbę na granicy z Białorusią

Mariusz Błaszczak podczas spotkania z żołnierzami na granicy polsko-białoruskiej

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego i 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej szef MON przebywał na wschodzie Polski, gdzie swoją służbę pełnią żołnierze Wojska Polskiego wspierający funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy państwa.

„Dziś podczas mojego wystąpienia na defiladzie powiedziałem, że oczekuję od uczestników defilady tego, że podziękują wam brawami. A ja powiem wam jakie natężenie miały te brawa. Były to bardzo silne, bardzo mocne brawa, więc też przekazuję wam podziękowanie ze strony bardzo wielu osób, bardzo wielu ludzi, którzy przyszli na defiladę w Warszawie. Pamiętam defiladę z 2018 roku, wtedy szacowaliśmy, że było 200 tysięcy ludzi. Ale dziś było ich znacznie więcej. To Święto Wojska Polskiego, więc nie wyobrażałem sobie, że nie przyjadę tu do was i nie złożę wam życzeń” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami na granicy polsko-białoruskiej.

„W waszej grupie są żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej, a więc przyjechaliście z północno- zachodniej części naszego kraju tutaj, na wschodnią granicę naszego kraju. Dziękuję wam za to, że jesteście zawsze tam, gdzie potrzebne jest wasze wsparcie. Są tu również żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dlatego też dziękuję wam za tę współpracę, którą tutaj tworzycie dla Polski. To niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa wspólnego bezpieczeństwa” – zaznaczył zwracając się do żołnierzy minister M. Błaszczak.

Minister z okazji święta Wojska Polskiego złożył wszystkim żołnierzom życzenia i podziękował za codzienną służbę na granicy

„Życzę wam wszystkiego dobrego z okazji Święta Wojska Polskiego i bardzo dziękuję za waszą codzienną służbę, tu na granicy polsko-białoruskiej. Sądzę, jestem o tym pewien, że ta wasza służba jest doceniana przez naszych rodaków. Zresztą miałem sposobność rozmawiać z ludźmi, którzy przyszli na defiladę. Naprawdę są wam wdzięczni za tę służbę, którą tutaj wykonujecie, tę trudną służbę. Co tu dużo mówić, to są wyzwania, którym codziennie stawiacie czoła, a więc jeszcze raz wam za to dziękuję” – dodał minister.

12 sierpnia minister M. Błaszczak poinformował o powołaniu wojskowego zgrupowania zadaniowego w operacji pod kryptonimem RENGAW. Celem operacji jest obecność szkoleniowa wydzielonych pododdziałów i demonstracja zdolności do natychmiastowej odpowiedzi na próby destabilizacji sytuacji na granicy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button