REPREZENTACJAZIMOWE

Biathlon. Polska wygrała klasyfikację medalową ME. Skład biało-czerwonych na MŚ

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Pokljuce

Miejsce w czołowej ósemce to był cel dla reprezentantów Polski w ostatniej konkurencji ME w Dusznikach-Zdroju.

Sztafeta mieszana w składzie Kinga Zbylut, Anna Mąka, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec zajęła jedenaste miejsce. Wygrana Norwegów oznacza, że Polska – ex equo z Łotwą – zwyciężyła w klasyfikacji medalowej zawodów!

Bieg wygrała Norwegia przed Niemcami i Ukrainą. W klasyfikacji medalowej imprezy pierwsze miejsce – ex equo z Łotwą – wywalczyła reprezentacja Polski. Wszystko dzięki złotym medalom Moniki Hojnisz-Staręgi w biegu indywidualnym oraz Kamili Żuk w biegu pościgowym. Obie zawodniczki jeszcze w niedzielę wyruszyły na zgrupowanie w Obertilliach. To ostatni etap przygotowan przed MŚ w Pokljuce, które planowane są w dniach 10-21 lutego.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Pokljuce

Trenerzy Michael Greis oraz Anders Bratli powołali skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w słoweńskim Pokljuce (10-21 lutego). Do Słowenii wybierze się pięć biathlonistek oraz czterech biathlonistów. W tym gronie nie mogło zabraknąć mistrzyń Europy Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Kamili Żuk.

Polki z bardzo dobrej strony pokazały się w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Monika Hojnisz-Staręga wygrała bieg indywidualny, Kamila Żuk nie dała szans rywalkom w biegu pościgowym. Obie w doskonałych humorach rozpoczęły już w niedzielę zgrupowanie w Obertilliach. Dzisiaj dołączy do nich pozostała część kadry powołanej do udziału w Mistrzostwach Świata.

Oprócz Hojnisz-Staręgi i Żuk są to Kinga Zbylut, Anna Mąka i Joanna Jakieła. W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos i Tomasz Jakieła. Ten ostatni jako jedyny spośród dziewięciorga kadrowiczów będzie debiutował w zawodach rangi mistrzostw świata.

Obóz w Obertilliach potrwa tydzień. Mistrzostwa Świata w Pokljuce rozpoczną się 10 lutego od wyścigu sztafet mieszanych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button