ŚWIAT

Berlin i Kanada wstrzymują stosowanie szczepionki AstraZeneca u młodszych osób

Berlin wstrzymuje podawanie AstraZeneca dla osób poniżej 60 roku życia

W ramach środków ostrożności w Berlinie osoby w wieku poniżej 60 lat nie są szczepione preparatem AstraZeneca.

Na całym tym obszarze wykryto 31 przypadków zakrzepicy żył zatokowych po szczepieniu Astrazeneca. W 19 przypadkach stwierdzono brak płytek krwi, trombocytopenię. Dziewięć z nich zmarło. Z wyjątkiem dwóch przypadków, wszystkie doniesienia dotyczyły kobiet w wieku od 20 do 63 lat. Obaj mężczyźni mieli 36 i 57 lat.

Kierownicy kilku klinik uniwersyteckich w Nadrenii Północnej-Westfalii opowiadają się za tymczasowym zaprzestaniem szczepień Astrazeneca u młodszych kobiet.

Okręg Euskirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii na razie zaprzestał szczepienia kobiet w wieku poniżej 55 lat preparatem Astrazeneca po śmierci 47-latka i u 28-latka.

Kanada wstrzymuje stosowanie szczepionki AstraZeneca u osób poniżej 55 roku życia

W Kanadzie osoby poniżej 55 lat r.ż. nie są szczepione preparatem Astrazeneca. To na skutek przypadków zakrzepów krwi, które ujawniono w Europie.

Organizacja Health Canada żąda, aby firma AstraZeneca przeprowadziła szczegółowe badanie zagrożeń związanych ze szczepionką COVID-19.

„Istnieje znaczna niepewność co do korzyści z podawania szczepionek AstraZeneca dorosłym poniżej 55 roku życia, biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko” – twierdzą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button