LUBLIN

Bełżec. Dzieci znalazły pocisk artyleryjski i przyniosły go przed blok

Lubelskie

Na nietypowe znalezisko w miejscowości Bełżec (woj. lubelskie) natrafiły dzieci, które znalazły pocisk artyleryjski, a następnie przyniosły go przed blok mieszkalny.

Jeden z mieszkańców widząc tę sytuację poinformował policję. Na szczęście obyło się bez ewakuacji. Przypominamy i apelujemy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani przenosić!

5 września dyżurny tomaszowskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Bełżca, że pod blokiem w którym mieszka, znajduje się przedmiot przypominający materiał wybuchowy.

Na miejsce został skierowany patrol policji który określił, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej.

Jak się okazało, nieświadome zagrożenia dzieci pocisk znalazły podczas zabawy niedaleko miejsca zamieszkania i wybuchowe znalezisko przyniosły pod blok.

Na szczęście w tym przypadku nikomu nic złego się nie stało, ale przypominamy, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Jakiekolwiek manipulowanie przy niewybuchu grozi jego detonacją. Wówczas może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button