POLSKAWARSZAWA

Belweder otwarty dla zwiedzających w najbliższy weekend

Belweder

W dniach 29-30 września 2018 roku (sobota-niedziela) w godzinach 11.00–17.00 Rezydencja Prezydenta RP w Belwederze zostanie udostępniona dla zwiedzających.

Mieszkańcy Warszawy i turyści w trakcie zwiedzania wnętrz belwederskiego pałacu będą mogli obejrzeć wystawę, która została przygotowana z okazji wręczenia certyfikatów wpisu 19 wyjątkowych obiektów na Polską Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Wystawa zatytułowana „Dokumenty Niepodległej”, której organizatorem jest Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, prezentuje obiekty dziedzictwa dokumentacyjnego, które ze względu na ich znaczenie dla odzyskania przez Polskę niepodległości zostały wpisane na Polską Listę Krajową w ramach 3. edycji programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Wśród eksponatów znajdują się dokumenty, autografy wybitnych dzieł literackich, plakaty, monety oraz materiały filmowe, które obrazują walkę Polaków o odrodzenie wolnej Ojczyzny, obronę jej granic i pracę dla odbudowania własnego, suwerennego państwa.

Warunkiem zwiedzenia Rezydencji Prezydenta RP jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na teren obiektu nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych oraz pojemników z płynami. Wejście do Belwederu znajduje się od strony pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.
(KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button