INNEWODNY

Belgrad. Mistrzostwa świata w wioślarstwie. Jolanta Majka i Michał Gadowski z brązowym medalem

Wioślarstwo

Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2Mix2x) wywalczyli brązowy medal mistrzostw świata w Belgradzie.

Majka i Gadowski wchodząc do finału zapewnili sobie kwalifikację paraolimpijską. W finale A Brytyjczycy i Chińczycy byli poza zasięgiem, ale biało-czerwoni stoczyli walkę o trzecie miejsce z Holendrami. Była to walka skuteczna, bowiem nasi zawodnicy triumfowali nad trzecią Holandią o trzy sekundy.

MŚ w Belgradzie. Jolanta Majka i Michał Gadowski z brązowym medalem (fot. PZTW)

Sobota była przedostatnim dniem mistrzostw świata w Belgradzie. Przed południem w finałach B wystąpiły trzy nasze osady. Niestety żadnej nie udało się zdobyć kwalifikacji olimpijskiej. Najbliżej była dwójka podwójna wagi lekkiej.

Martyna Radosz i Katarzyna Wełna (LM2x) stoczyły wyrównaną walkę z Irlandkami o awans na igrzyska olimpijskie (kwalifikowała się tylko zwycięska osada finału B). Niestety Polki dopłynęły na drugim miejscu (07:04.44), nieznacznie przegrywając z rywalkami (07:03.39).

Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza (LM2x) uplasowali się na piątym miejscu w finale B (06:32.56). Wygrali Meksykanie (06:26.49), którzy zapewnili swojemu krajowi przepustkę olimpijską.

Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann (W4-) zajęły szóste miejsce w finale B (06:52.65). Kwalifikację olimpijską zapewniły sobie Nowozelandki.