TENIS

ATP 500 w Acapulco. Triumf debla Jan Zieliński – Hugo Nys

Meksyk

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako odnieśli czwarte wspólne zwycięstwo.

W trwających tylko 68 minut finale para numer dwa w drabince wygrała z najwyżej rozstawionymi Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Nealem Skupskim 6:2, 6:3.

– Cóż mogę powiedzieć? Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. To pierwszy wygrany ATP 500 dla mnie, jak i dla Hugo. W zeszłym roku, w październiku, przegraliśmy właśnie z Gonzalezem i Edouardem Rogerem-Vasselinem z Francji w finale halowej „500-tki” w Bazylei, więc tu udało nam się wziąć dobry rewanż na Santiago. Dzisi zagraliśmy po prostu wyśmienity mecz, od pierwszej piłki do ostatniej. Mamy nadzieję kontynuować tę formę i dobrą passę przez najbliższe kilka tygodni, przynajmniej podczas marcowego tourne po USA, no i później na kortach ziemnych w Europie – powiedział po triumfie w Meksyku Zieliński, który w poniedziałek wróci do TOP 20 indywidualnego rankingu deblistów.

Zawodnik PZT Team awansuje w poniedziałek z 24. na 20. miejsce na świecie, a Hugo będzie na 21. pozycji. Natomiast 500 punktów zdobytych w Acapulco pozwoliło awansować duetowi Zieliński-Nys na trzecie miejsce w rankingu najlepszych par sezonu ATP Doubles Race. Z Meksyku tenisiści udadzą sie do Stanów Zjednoczonych, gdzie wystartują w dwóch imprezach rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells i Miami.

Acapulco przyniosło Zielińskiemu i Nysowi czwarty wspólny tytuł, po dwóch triumfach w halowej imprezie ATP 250 w Metz (2022-23) oraz zwycięstwie w turnieju ATP Masters 1000 na kortach Foro Italico w Rzymie (2023). Janek wygrał też w Metz w 2021 roku w parze z Hubertem Hurkaczem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button