POLSKA

Anna Moskwa: Wkrótce poznamy dostawcę technologii do pierwszej elektrowni jądrowej

Atom w Polsce

Za kilka tygodni poznamy dostawcę technologii do pierwszej elektrowni jądrowej.

Prawdopodobnie będzie to amerykański Westinghouse. Swoje oferty złożyły także koreańskie KHNP i francuski EDF.

„Wielu odpowiedzi, na zadawane pytania o bezpieczeństwo jądrowe, dostarcza nam kadra profesjonalistów z PAA, która od czterech dekad dba o bezpieczeństwo jądrowe i ochronę radiologiczną mieszkańców Polski” – mówiła minister klimatu Anna Moskwa podczas uroczystości z okazji 40-lecia Polskiej Agencji Atomistyki które odbyło się 17 października 2022 r. w Warszawie.

– Dzisiaj bezpieczeństwo jądrowe wysuwa się na pierwszy plan. Kiedy codziennie napływają do nas informacje z frontu wojny w Ukrainie, którą Rosja zaatakowała 24 lutego 2022 r. Jak wiemy, wojska agresora okupują Zaporoską Elektrownię Jądrową, co jest wydarzeniem bez precedensu – mówiła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

– Eksperci PAA kontrolują także sytuację radiacyjną w kraju – nieustannie sprawdzają czy istnieje ryzyko wystąpienia zagrożenia w naszym kraju – dodała.

– Mówiąc o bezpieczeństwie jądrowym, nie sposób nie wspomnieć o Programie Polskiej Energetyki Jądrowej. Będzie miał on korzystny wpływ na gospodarkę, nowe miejsca pracy, a także będzie jednym z czynników, prowadzących do niezależności energetycznej Polski – wspomniała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button