INNEWODNY

Anita Włodarczyk, Otylia Jędrzejczak i inne wielkie mistrzynie sportu na wyjątkowej lekcji wf tylko dla dziewcząt

„Mistrzynie w Szkołach”

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Inowrocławia cztery inne wielkie mistrzynie sportu na niezwykłą lekcję wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt.

To była pierwsza tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

„Mistrzynie w Szkołach” (fot. Paweł Skraba)

– Cieszę się, że szkoły chętnie zgłaszały udział swoich uczennic, a przecież żyjemy w trudnym czasie pandemicznym. Trzy mistrzynie olimpijskie w jednym miejscu to jest godne otwarcie naszej akcji. Wspólnie tworzymy wspaniałą atmosferę i pokazujemy, jak walczyć o marzenia i aktywnie spędzać czas. Pokazujemy, że cechy wynikające z aktywności fizycznej przydają się w dalszym etapie życia – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Oprócz trzykrotnej medalistki, w tym złotej, igrzysk w Atenach, do Inowrocławia przyjechały dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w lekkoatletycznej sztafecie 4×400 metrów Iga Baumgart-Witan, a także wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na szybkość Anna Brożek.

„Mistrzynie w Szkołach” (fot. Paweł Skraba)

– Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Jestem po raz pierwszy, a po lockdownie jest to wyjątkowy moment. Ważne jest, żebyśmy zachęcały do uprawiania sportu, bo sama pamiętam, gdy byłam młodą zawodniczką i widziałam, jakie było podejście niektórych moich koleżanek do lekcji wf. Jesteśmy po to, by zachęcić dziewczyny je do aktywności. A ja uwielbiam spotkania z dziećmi i młodzieżą – mówiła Anita Włodarczyk.

„Mistrzynie w Szkołach” (fot. Paweł Skraba)

Razem z mistrzyniami, pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał, ćwiczyło ponad dwieście uczennic z Inowrocławia i okolic. – To jest wielka przyjemność, bo nie każdy ma okazję spotkać tak wielkie mistrzynie sportu. Chłopaki w klasie zazdrościli nam, że oni muszą siedzieć na polskim, czy matematyce, a my mamy tak wspaniałe zajęcia – mówiła Martyna, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu.

– Ta impreza jest świetną okazją do zmotywowania dziewcząt do aktywności fizycznej. Niestety, dziewczęta mają tendencję do częstszego unikania lekcji wf. Bardzo się cieszę, że moje uczennice mogły wziąć udział w tych zajęciach – dodała jej nauczycielka Anna Witecka-Słomian.

„Mistrzynie w Szkołach” (fot. Paweł Skraba)

Zajęcia skierowane były do uczennic dwóch ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. Impreza w Inowrocławiu była pierwszą odsłoną „Mistrzyń w Szkołach”. Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się jeszcze także w Sanoku, Zduńskiej Woli i Płocku. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są zapisy na zajęcia w Sanoku. Niebawem rozpoczną się też zapisy na zajęcia w Zduńskiej Woli.

– Naszym zadaniem było zachęcenie dziewczyn do uprawiania sportu. To przecież sama przyjemność, mam nadzieję, że nam się to udało – dodała złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

„Mistrzynie w Szkołach” (fot. Paweł Skraba)

Po zajęciach mistrzynie sportu przez godzinę odpowiadały na pytania uczestniczek. – O wszystko były pytania, o sport, o to, czy chodziłyśmy na wf, ale również o życie prywatne. Było mnóstwo ciekawych pytań. Wychowania fizycznego zostało ograniczone, ale mam nadzieję, że to wróci do normy i wszyscy wrócą do aktywności – mówiła Iga Baumgart-Witan.

Otylia Jędrzejczak zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt zajęć z mistrzyniami sportu. – Aktywność fizyczna nie jest tylko ważna dla sfery fizycznej, dla naszego wyglądu. Mówimy dziewczynom, że ich samopoczucie to nie tylko fizyczne, ale także i psychiczne podejście do życia – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button