FILM I SERIALE

Animoon – polskie studio animacji – z prestiżową nagrodą za film „Nawet myszy idą do nieba”

ANIMOON NAJLEPSZYM EUROPEJSKIM PRODUCENTEM ANIMACJI

Animoon – warszawskie studio animacji otrzymało prestiżową, branżową nagrodę Cartoon Tributes przyznawaną rokrocznie na Cartoon Movie – największym forum koprodukcyjnym dla projektów pełnometrażowych filmów animowanych.

Nagroda została przyznana za lalkowy film „Nawet myszy idą do nieba”.

Cartoon Tributes to najbardziej prestiżowe europejskie wyróżnienie dla branży animacji.

Nagroda została przyznana zespołowi producenckiemu odpowiedzialnemu za produkcję filmu „Nawet Myszy idą do Nieba” – Fresh Films z Czech, Les Films du Cygne z Francji, Animoon z Polski oraz CinemArt ze Słowacji.

To szczególna nagroda przyznawana przez producentów z całej Europy, która jest uhonorowaniem nie tylko za film ważny dla widzów i branży ale również nasz wysiłek koprodukcyjny. Film stworzyliśmy wspólnymi siłami w koprodukcji z 3 innymi krajami, wspierając się w trudnych momentach, co zwłaszcza obecnie jest szalenie istotną sprawą – komentuje Piotr Szczepanowicz – producent filmu z Animoon. Cieszy nas, że jesteśmy pierwszym polskim studiem nagrodzonym nagrodą Cartoon Tributes. To pokazuje, że polskie firmy produkcyjne są mocnym partnerem, a polska branża animacji jest silna i zauważana na świecie – dodaje Grzegorz Wacławek – producent filmowy i założyciel Animoon.

„Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička to koprodukcja łącząca najlepsze tradycje polskiej i czeskiej animacji lalkowej.

Animacja debiutowała w czerwcu ubiegłego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, otrzymała również nagrody m.in. na festiwalach w Szanhgaju (gdzie zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu), na Anifilm, Lucas Film Festival, festiwalu Kino Dzieci. Film otrzymał prestiżową nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej oraz Czeskiego Lwa dla Najlepszego Filmu Animowanego.

„Nawet Myszy idą do Nieba” to historia małej myszki – Czmyszki, która pragnie udowodnić swoją odwagę i stawia czoła lisowi – Rudeuszowi. Wskutek niespodziewanego obrotu spraw oboje trafiają do nieba dla zwierząt. Dopiero tam rozpoczną się ich prawdziwe przygody. Film  jest niezwykle poruszającą opowieścią o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa. Scenariusz filmu powstał na motywach powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej. Na udział w produkcji „Nawet myszy idą do nieba” zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na scenariusz poruszający ważny temat śmierci w niebanalny i przystępny dla młodego widza sposób. Nie bez znaczenia był także fakt realizacji filmu w technice animacji lalkowej, gdzie jako polskie studio staliśmy się partnerem za którym szła duża tradycja pracy w tej technice i wielu wybitnych specjalistów – dodaje Wacławek.

Animoon jest firmą zajmującą się produkcją serii animowanych oraz filmów krótko i pełnometrażowych, nagradzaną ponad 80 razy na całym świecie. Firma specjalizuje się w developmentach animowanych. Produkowane w Animoon projekty – oparte głównie na oryginalnych pomysłach – wyróżniają się wysoką jakością artystyczną i fabularną. Produkcje Animoon powstają z myślą o polskiej i zagranicznej widowni, a w proces ich powstawania są zaangażowani najbardziej utalentowani polscy twórcy. Do najbardziej popularnych projektów Animoon należą nominowany do Annie Awards „ACID RAIN” Tomka Popakula czy prezentowana w konkursie festiwalu w Cannes trylogia „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button