CIEKAWOSTKISTYL

Angelika Jurkowianiec Miss Polski 2023

Najpiękniejsza Polka

Angelika Jurkowianiec została Miss Polski 2023.

26-letnia Angelika Jurkowianiec z woj. opolskiego. otrzymała koronę i tytuł Najpiękniejszej Polki z rąk Aleksandry Klepaczki – Miss Polski 2022.

W tym roku finalistki oceniali eksperci (czyżby?! – red.), w skład, którego weszli m.in. Izabela Janachowska, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004, Aleksandra Klepaczka – Miss Polski 2022 i Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012.

Angelika Jurkowianiec (fot. Miss Polski?FB)

Podczas finałowej gali, poza tytułem Miss Polski 2023 przyznano tytuły: 1, 2, 3 i 4 Wicemiss, Miss Widzów, Miss Jubilera, Miss Elegancji, Miss Foto, Miss Mediów Społecznościowych. Uczestniczki konkursu wybrały też spośród siebie Najsympatyczniejszą Miss.

Wyniki gali:

  • Miss Polski 2023 – Angelika Jurkowianiec z woj. opolskie
  • I Wicemiss Polski 2023 – Julia Marcinkowska woj. wielkopolskiego
  • II Wicemiss 2023 – Dominika Staniaszek z woj. mazowieckiego
  • III Wicemiss Polski 2023 – Patrycja Jarocka z woj. lubelskiego opolskiego
  • IV Wicemiss Polski 2023 – Martyna Rurańska z woj. dolnośląskiego

Miss Polski widzów – Agnieszka Brewka z woj. wielkopolskiego

Zdobywczyni tytułu Miss Polski 2023 otrzymała nagrodę pieniężną, w wysokości 60 000,00 zł, skuter, hulajnogę elektryczną, komplet złotej biżuterii oraz pakiet szkoleń, dostosowanych do jej potrzeb.

Angelika Jurkowianiec (fot. Miss Polski?FB)

Angelika Jurkowianiec

Pochodzi z Namysłowa. Jest studentką analityki medycznej. Pracuje w klinice stomatologicznej i odnosi sukcesy w fotomodelingu.

W przyszłości chce zostać specjalistką ds. marketingu i project management w branży modowej.

Jeździ konno, gra na gitarze i pianinie, a jej pasją jest florystyka.

Aleksandra Klepaczka – Miss Polski 2022

„Możliwość noszenia tytułu Miss Polski, to dla mnie największe wyróżnienie i niesamowity zaszczyt. Nie jestem w stanie opisać słowami, jak wdzięczna jestem za ten czas, który był dla mnie niezapomnianą przygodą i lekcją życia. Rok panowania jako Miss Polski dał mi nie tylko niezapomniane doświadczenia, ale przede wszystkim uczył mnie pokory i wdzięczności. Spotkałam wielu wspaniałych ludzi, którzy swoją determinacją i pozytywnym podejściem do życia, byli dla mnie ogromną inspiracją. Odkryłam, że nieraz najmniejsze gesty, rozmowa czy uśmiech w kierunku drugiego człowieka, mogą być największym prezentem i przyczynić się do zmiany czyjegoś życia.

Dziękuję wszystkim osobom z Biura Miss Polski, za zaufanie, wsparcie, wiarę we mnie i możliwość poznania samej siebie na nowo. Za stworzenie dla mnie platformy, którą mogłam wykorzystać by dotrzeć do jak największej liczby osób, aby być głosem w sprawach, które są dla mnie ważne. Jako reprezentantka Polski na Miss Universe mogłam spełnić jedno z moich marzeń – lot do Stanów Zjednoczonych. Dziękuję za możliwość rozwoju w tak wielu dziedzinach dzięki całorocznym szkoleniom i codziennej opiece. To dzięki Wam udało mi się poznać swoje możliwości i wspiąć się jeszcze wyżej. Wiele osób prowadziło mnie przez ten rok ucząc nie tylko jak być Miss, ale przede wszystkim jak być kobietą, która pragnie ciągle się rozwijać.

Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie przez ten rok, wszyscy byliście częścią tej przygody. Moim przyjaciołom i rodzinie, że przez ten cały czas byli przy mnie i pomagali mi wzrastać w moich marzeniach i planach. Dziękuję moim rodzicom, dzięki którym jestem w tym miejscu, za to, że nie pozwolili mi przestać wierzyć w siebie, nawet gdy miałam chwile zwątpienia. Codziennie przypominali mi, że wszystko co robię mam robić w zgodzie z własnymi przekonaniami i sercem. Jestem kim jestem, dzięki Waszej miłości i wsparciu.

To dopiero początek mojej drogi, a ja z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość.”

Finałowa 34. gala odbyła się 16 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button