POLITYKAŚWIAT

Andrzej Duda w Waszyngtonie, Teksasie, Nevadzie i Kalifornii. Prezydent spotka się z Donaldem Trumpem

Andrzej Duda w Białym Domu

12 czerwca prezydent Andrzej Duda rozpocznie sześciodniową wizytę w USA.

Najpierw spotka się w Białym Domu z Donaldem Trumpem.

Potem odwiedzi stany: Teksas, Nevadę i Kalifornię.

Prezydent z Agatą Kornhauser-Dudą polecą do Waszyngtonu z oficjalną wizytą, by spotkać się z Donaldem Trumpem i Melanią Trump.

Biały Dom poinformował w oficjalnym komunikacie, że wizyta Prezydenta Dudy będzie stanowić potwierdzenie „historycznych i kulturalnych więzi łączących Stany Zjednoczone i Polskę”.

Będzie to już druga rozmowa w Białym Domu Prezydentów Dudy i Trumpa; poprzednie odbyło się jesienią ubiegłego roku.

13 czerwca rozpocznie się wizyta gospodarcza prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, która potrwa do 17 czerwca. W jej trakcie Andrzej Duda odwiedzi najpierw Houston – największe miasto stanu Teksas.

W kolejnych dniach prezydent odwiedzi Nevadę i Kalifornię, gdzie w Reno i Carson City oraz w San Francisco odbędzie rozmowy poświęcone nowoczesnym technologiom i współpracy polsko-amerykańskiej w sektorze IT.

Szef Gabinetu Prezydenta udaje się do Waszyngtonu

Minister Krzysztof Szczerski udaje się do Waszyngtonu, gdzie we wtorek i w środę odbędzie szereg rozmów, wiążących się z przygotowaniami do spotkania 12 czerwca w Białym Domu prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.

Krzysztof Szczerski poinformował, że w czasie dwudniowego pobytu w Waszyngtonie odbędzie rozmowy w Białym Domu z kierownictwem Narodowej Rady Bezpieczeństwa oraz z Kellyanne Conway – specjalną doradczynią prezydenta Donalda Trumpa.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button