POLITYKAPOLSKA

Czy Andrzej Duda robi „cichą” kampanię dla PiS? Wizyty w Bazie Lotniczej w Inowrocławiu i zakładach PESA Bydgoszcz

Wybory 2023

Wygląda na to, że przed wyborami prezydent Andrzej Duda bierze „cichy” udział w kampanii dla PiS.

Nagle, jakimś cudem kilka dni przed wyborami 2023, masowo wizytuje w dwóch miejscach: w lotnictwie i zakładach PESA.

Zaś 12 października w siedzibie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie prezydent weźmie udział w uroczystości ogłoszenia wyników konkursu architektoniczno–urbanistycznego na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda złożył wizytę w 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu.

– To jedna z najważniejszych baz śmigłowcowych w naszym kraju. To jest serce Polski. Od dwóch lat – co chcę bardzo mocno podkreślić i za co chcę podziękować wszystkim pilotom, żołnierzom, dowództwu – m.in. te właśnie śmigłowce i ich załogi wspierają obronę granicy Rzeczypospolitej – mówił Andrzej Duda.

– Dzięki ich służbie dla naszej Ojczyzny i naszego bezpieczeństwa, my możemy spać spokojnie; Polska jest bezpieczna – zaznaczył.

– Dziękuję za tę służbę, niezwykle ważną w tej chwili dla Rzeczypospolitej. Dziękuję za ofiarność – mówił prezydent, dodając, że ta służba jest przez rodaków ogromnie doceniania i szanowana.

Prezydent powiedział też, że 56. Baza Lotnicza będzie pierwszą bazą Polsce, która otrzyma amerykańskie śmigłowce Apache. – Z tych 96, które znajdą się na wyposażeniu polskiej armii, ponad 30 będzie waśnie tutaj, w tej bazie – przekazał.

– Mogę śmiało powiedzieć, że dla dowództwa, dla oficerów, dla żołnierzy tej bazy, zwłaszcza dla pilotów i obsługi to jest dobry rok. Nadeszła długo oczekiwana zmiana generacyjna, jeżeli chodzi o sprzęt, którym na co dzień posługują się, dbając o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał również, że w tym roku przypada 60. rocznica utworzenia jednostki śmigłowcowej w Inowrocławiu.

Ostatnie dwa lata działalności Bazy skupione są na zadaniach operacyjnych zapewniających bezpieczeństwo na wschodniej granicy kraju. Od samego początku kryzysu na granicy z Białorusią do dnia dzisiejszego obecne są tam śmigłowce i załogi 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych (1.BLWL) w tym 56. Bazy Lotniczej, wspierając działania Straży Granicznej.

Andrzej Duda w zakładach PESA (fot. KPRP)

Prezydent odwiedził zakłady PESA Bydgoszcz SA

Andrzej Duda odwiedził dziś zakłady PESA Bydgoszcz SA, gdzie spotkał się z zarządem i przedstawicielami załogi oraz zwiedził zakład.

– PESA to największe zakłady produkujące tabor kolejowy w Polsce, a zarazem najnowocześniejszy. W tej chwili to nasza duma – podkreślał.

Wyraził zadowolenie, że PESA tak wspaniale się rozwija, zwiększa produkcję, a przede wszystkim, produkuje tak niezwykle nowoczesny tabor kolejowy.

Prezydent zawrócił też uwagę, że PESA coraz więcej produkuje na eksport. Jak zaznaczył, to pokazuje jej dynamiczny rozwój. – Produkty stąd są rozpoznawalne w naszej części Europy, w rejonie Trójmorza.

– Gratuluję rozwoju, cieszę się, że mamy w Polsce taką firmę, która dynamicznie się rozwija, produkując absolutnie na światowym poziomie – akcentował Andrzej Duda.

PESA to największy polski producent taboru szynowego i jeden z największych pracodawców w regionie, który wspólnie ze swoimi lokalnymi partnerami handlowymi stanowi regionalne centrum gospodarcze. Pociągi i tramwaje z PESA jeżdżą we wszystkich polskich regionach i większości dużych miast oraz kilkunastu krajach Europy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button