CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Andrzej Bargiel w Karakorum. Trwa atak szczytowy na Gaszerbrum II

Time for a summit attack

Dzisiaj (18 lipca) około godz. 4:00 rano lokalnego pakistańskiego czasu rozpoczął się atak szczytowy na Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.).

Około godz. 11:30 Andrzej Bargiel dotarł do obozu 2, gdzie odpocznie, by dziś około godz. 22:00 lokalnego czasu ruszyć dalej, kontynuując atak szczytowy.


Jeśli warunki pogodowe i zdrowie pozwolą, na szczycie powinien stanąć jutro.

Gaszerbrum II. Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

W sobotę (15 lipca) Andrzej i Janusz wrócili do bazy, po tym jak udało im się dotrzeć na wysokość 7200 m na Gaszerbrumie II. Podczas wyjścia aklimatyzacyjnego, na które wyruszyli 13 lipca spędzili dwie noce wyżej w górach – w Camp 1 i Camp 2. Z Camp 2 do Camp 1 częściowo i dalej częściowo z Camp 1 do bazy Andrzej zjechał na nartach.


Ostatnie dwa dni Andrzej i Janusz spędzili na odpoczynku w bazie.

Gaszerbrum II. Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

W poniedziałek (10 lipca) Andrzej Bargiel wraz z teamem dotarł do base camp pod Gaszerbrumami. Podczas trekkingu do bazy towarzyszyła ekipie deszczowa, a później i śnieżna pogoda. Dziś (13 lipca) Andrzej Bargiel wraz z Januszem Gołąbem wyruszyli na aklimatyzację. Dotarli do obozu 1, gdzie spędzili noc.

Hic Sunt Leones – GASHERBRUM SKI CHALLENGE

30 czerwca 2023 roku rozpoczęła się najnowsza wyprawa Andrzeja Bargiela w ramach autorskiego projektu Hic Sunt Leones – GASHERBRUM SKI CHALLENGE. Wyprawa ma na celu eksplorację rejonu Gaszerbrumów i zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gaszerbrum I i Gaszerbrum II oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button