CIEKAWOSTKI

Andrzej Bargiel ponownie w Karakorum. Aklimatyzacja na sześciotysięczniku Khosar Gang

#GASHERBRUMSKICHALLENGE

Minął już ponad tydzień od wyjazdu Andrzeja Bargiela wraz ze swoim teamem: Januszem Gołąbem, Maciejem Sulima i Bartkiem Pawlikowskim do Pakistanu w ramach wyprawy GASHERBRUM SKI CHALLENGE.

Po dotarciu do Pakistanu, team wyruszył samolotem z Islamabadu do Skardu. W pobliżu Skardu odbył krótką aklimatyzację na sześciotysięczniku Khosar Gang. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z pozwoleniami team następnie wyruszył na trekking do bazy pod Gaszerbrumami.

Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

Po około 100 km trekkingu, który trwał 5 dni – w poniedziałek (10 lipca) Andrzej Bargiel wraz z teamem dotarł do base camp. Trekking był deszczowy, a wyżej team został powitany przez opad śniegu.

Teraz czas na chwilę odpoczynku w bazie, po czym team planuje dalej ruszyć w górę.

„Dotarliśmy do Base Campu pod Gaszerbrumami. Trekking był deszczowy a wyżej powitał nas opad śniegu. Czas na chwile odpoczynku i ruszamy wyżej” – powiedział Andrzej.

Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

Wcześniej 3 lipca Andrzej Bargiel wraz z ekipą rozpoczął aklimatyzację. W ramach niej 4 lipca wraz z Januszem Gołąbem zdobył szczyt Khosar Gang.

Andrzej Bargiel (fot. Bartek Pawlikowski)

30 czerwca 2023 roku rozpoczęła się najnowsza wyprawa Andrzeja Bargiela w ramach autorskiego projektu Hic Sunt Leones – GASHERBRUM SKI CHALLENGE. Wyprawa ma na celu eksplorację rejonu Gaszerbrumów i zdobycie dwóch ośmiotysięczników – Gaszerbrum I i Gaszerbrum II oraz zjazd z obydwu szczytów na nartach bez użycia dodatkowego tlenu z butli.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button