TENIS

Anastazja Szoszyna i Kacper Żuk z dwoma tytułami. Tenisiści przenoszą się do Szczecina

LOTOS PZT Polish Tour w Gdańsku

Po piątkowej, deszczowej końcówce dnia organizatorzy turnieju w Gdańsku zostali zmuszeni do przebudowania planu gier na sobotnie rozgrywki.

W związku z tym, na obiekcie Gdańskiej Akademii Tenisowej trzeba było rozegrać równolegle po dwa spotkania finałowe.

Anastazja Szoszyna (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

O godzinie 10:00 na korcie pojawili się singliści. W finale turnieju kobiet, Katarzyna Kawa rozegrała niezwykle długi i zacięty pojedynek z Anastazją Szoszyną. Mecz trzymał w napięciu od samego początku – pierwszy set trwał ponad godzinę i był kończony wygranym przez Kawę tie-breakiem, a dwa kolejne były popisem Szoszyny, która znakomicie wytrzymała trudy długiego finału. Szoszyna wygrała 6:7 (3), 6:2, 6:3 i opuszcza Gdańsk w świetnym nastroju.

– Fizycznie jestem doskonale przygotowana. Przez cztery miesiące kwarantanny codziennie trenowałam. Co prawda było ciężko, ale teraz widzę, że są efekty – powiedziała po spotkaniu zwyciężczyni.

Magdalena Fręch i Anastazja Szoszyna (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Rozstawione w turnieju z wysokimi numerami – odpowiednio pierwszym i czwartym – zawodniczki spędziły na korcie ponad dwie i pół godziny, a po godzinnej przerwie miały mierzyć się jeszcze w finale gry podwójnej. Tę potężną dawkę tenisa lepiej wytrzymała Szoszyna, która wygrała w dwóch kategoriach i w najlepszy możliwy sposób rozpoczęła cykl LOTOS PZT Polish Tour. Katarzyna Kawa z powodu kontuzji nie przystąpiła do decydującej gry deblowej.

Kacper Żuk (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

W finale turnieju panów lepszy okazał się zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego, 21-letni Kacper Żuk. Mecz z rozstawionym z „dwójką” Danielem Michalskim był w tym tygodniu dla Żuka trzecią wygraną trzysetową batalią z rzędu.

– Cieszę się, że moja psychika wytrzymuje i w kluczowych momentach nie odczuwam stresu – komentował po wygranym 2:6, 6:3, 6:3 finale Żuk.

To kolejny sukces Kacpra w ostatnich miesiącach. Na przełomie lutego i marca dotarł do półfinału challengera w Calgary pokonując po drodze m.in. zawodnika z TOP100 Vaska Pospisila, a kilka dni później zadebiutował w reprezentacji Polski w rozgrywkach o Puchar Davisa.

Podobnie jak Szoszyna, Żuk opuszcza obiekt Gdańskiej Akademii Tenisowej z dubletem. Ciekawy finał debla na korcie centralnym zakończył czterodniowe zmagania, a Szymon Walków i Kacper Żuk wygrali z Karolem Drzewieckim i Piotrem Matuszewskim 7:6 (3), 6:1.

– Finał stał na całkiem dobrym poziomie. Szczęśliwie udało nam się wygrać tie-breaka i ważne jest to, że błędy własne przy ważnych piłkach nas nie podłamały i cały czas graliśmy swoją grę. Jesteśmy umówieni z Kacprem na wspólne występy. Jeżeli tak dobrze będzie nam szło, to chcemy je kontynuować – powiedział Szymon Walków, który w Szczecinie wystąpi także w grze singlowej.

Decydujące mecze oglądali kapitanowie drużyn narodowych Dawid Celt i Mariusz Fyrstenberg. Na kortach pojawili się też m.in. Tomasz Iwański (Trener Główny PZT), Tomasz Wiktorowski (były trener Agnieszki Radwańskiej) i Michał Przysiężny.

Tenisiści błyskawicznie przenoszą się do Szczecina, gdzie już w niedzielę rozpocznie się drugi turniej cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, który potrwa do 24 czerwca.

Kacper Żuk i Szymon Walków (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Wyniki sobotnich finałów:

Anastazja Szoszyna vs Katarzyna Kawa – 6:7 (3), 6:2, 6:3

Kacper Żuk vs Daniel Michalski – 2:6, 6:3, 6:3

Fręch/Szoszyna vs Kawa/Piter – walkower (kontuzja Kawy)

Walków/Żuk vs Drzewiecki/Matuszewski – 7:6 (3), 6:1

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button