PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Amp Futbol Cup 2019. Polacy najlepsi! Lewandowski, Fabiański i Grosicki kibicowali w Warszawie

Amp Futbol Cup 2019

Reprezentacja Polski wygrała w rozgrywanym w Warszawie Amp Futbol Cup!

W finale ósmej edycji tych zawodów biało-czerwoni pokonali faworyzowaną Rosję i po raz pierwszych w historii triumfowali w tej prestiżowej imprezie.

Kadrowicze Marka Dragosza na rok przed mistrzostwami Europy w Krakowie ponownie pokazali wielką siłę i rozkochali w sobie kolejnych kibiców. Po raz pierwszy w historii mecz ampfutbolu transmitowany był w telewizji.

Tysiące kibiców przed telewizorami i na trybunach zobaczyło triumf Polaków nad Francją, którą gospodarze pokonali 5:0. Potem było jeszcze lepiej, bo w fazie grupowej Polska ograła 7:0 Gruzję, w półfinale zwyciężyła 3:0 Włochy, a w decydującym meczu pokonała 3:2 Rosję. To rywale byli faworytami bukmacherów i to oni są światową potęgą, która na każdy turniej jedzie z zamiarem wygrania go, a każdy inny rezultat jest dla niej rozczarowaniem. W Warszawie musieli uznać wyższość doskonale dysponowanych Polaków, których fantastyczni kibice ponieśli do pierwszego zwycięstwa w corocznym Amp Futbol Cup.

– Osiem lat czekaliśmy na wygraną w Amp Futbol Cup i wreszcie ją mamy, w dodatku pokonawszy Rosję na rok przed Euro! To niesamowite, dziękujemy kibicom, dziękujemy wszystkim, którzy są z nami przez te wszystkie lata – powiedział rozentuzjazmowany Krystian Kapłon, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Reprezentant Polski cieszył się również ze wsparcia, jakie biało-czerwoni otrzymali od Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego i Kamila Grosickiego, którzy przed turniejem spotkali się z ampfutbolistami, a potem dopingowali ich na trybunach podczas meczu z Francją.

– Jestem dumny, że jestem jednym z ambasadorów tej reprezentacji. Chłopaki mają w sobie tyle dobrej energii i grają naprawdę świetną piłkę – powiedział zaraz po spotkaniu Grosicki.

– Obecność Lewego, Grosika i Fabiana, tłumy kibiców, transmisja w telewizji – to wszystko jest niesamowite i niesie nas do zwycięstw. W tym roku rozegraliśmy już 14 meczów i nie przegraliśmy jeszcze żadnego. Jestem dumny z drużyny – cieszył się Kapłon.

W podobnym tonie wypowiedział się również Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski.

– Niesamowita atmosfera i doping kibiców pomogły nam wykrzesać z siebie resztki energii w ostatnich sekundach i wygrać turniej! Nie możemy się doczekać mistrzostw Europy w Krakowie. Liczymy, że dzięki wsparciu kibiców znowu pokonamy wszystkich rywali – stwierdził Świercz.

Historyczny triumf nad Rosją i pierwsza wygrana w Amp Futbol Cup to duży sukces sportowy, ale do przyszłorocznych mistrzostw Europy przygotowują się również organizatorzy, dla których był to również bardzo udany turniej.

Najważniejszy turniej w 2019 roku zakończył się więc zwycięstwem Polaków, ale teraz biało-czerwonych czeka jeszcze jeden trudny sprawdzian podczas przygotowań do mistrzostw Europy. Kolejnym rywalem piłkarzy Marka Dragosza będą mistrzowie Europy, Turcy. Mecz dwóch faworytów Euro 2020 rozegrany zostanie 26 października w Antalyi.

Azerbejdżan v Gruzja (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)

AMP FUTBOL CUP 2019

FINAŁ POLSKA v ROSJA 3:2

półfinały:

Polska v Włochy 3:0

Rosja v Francja 5:0

mecz o 5. miejsce Azerbejdżan v Gruzja 0:0 k. 2:4

mecz o 3. miejsce Włochy v Francja 1:1 k. 5:6

Grupa A:

Polska v Francja 5:0

Polska v Gruzja 7:0

Gruzja v Francja 0:0

grupa B:

Włochy v Azerbejdżan 8:0
Rosja v Włochy 5:0
Azerbejdżan v Rosja 3:6

Najlepszy zawodnik turnieju: Krystian Kapłon
Najlepszy bramkarz turnieju: Łukasz Miśkiewicz
Król strzelców: Bartosz Łastowski
Nagroda Fair Play: Azerbejdżan

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button