BIAŁYSTOKWARSZAWA

Amerykanin i Włoch ukarani na polsko-białoruskiej granicy. Mandat za filmowanie na lotnisku

Kosztowne pamiątki z polskiej granicy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Narewce ukarali mandatami karnymi dwie osoby za naruszenie zakazu wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia polsko-białoruskiej granicy w miejscu niedozwolonym.

W piątek (30.04.2021 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia linii granicy przez dwie osoby. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcami wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom są dwaj mężczyźni (Amerykanin i Włoch), którzy przebywali w okolicy turystycznie. Cudzoziemcy w wieku 28 i 40 lat przyznali się do popełnionego wykroczenia. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 300 zł każdy.

W miniony weekend wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom odnotowano również na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Krynkach, Michałowie i Mielniku. W sumie mandatami karnymi zostało ukaranych 5 osób.

Pamiętajmy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Ciekawość i lekkomyślność np. aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. W bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania na pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane.

Mandat za filmowanie na lotnisku

Niektórzy starają się uwiecznić każdy moment swojego życia robiąc zdjęcia i kręcąc filmy przy każdej nadarzającej się okazji. Tak postąpił pewien podróżny z Gruzji nagrywając film tuż po przylocie do Polski, jeszcze przed podejściem do kontroli granicznej, której to punkt przy okazji uwiecznił na nagraniu.

Gruzin nie wiedział jednak, że zabronione jest to na podstawie Zarządzenia nr 18 z dnia 5 lutego 2018 roku, Prezesa przedsiębiorstwa państwowego ”Porty Lotnicze” w sprawie bezpieczeństwa, ochrony i przepisów porządkowych na terenie Lotniska Chopina w Warszawie i na takie filmowanie potrzebne jest zezwolenie wydane przez zarządzającego lotniskiem.

Dlatego podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i pod nadzorem funkcjonariuszy skutecznie wyczyścił pamięć telefonu.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button