POLSKA

Agencja Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych rozpoczęła działanie

Wojsko Polskie

Stworzenie Agencji Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych jest początkiem nowego etapu w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej przez Siły Zbrojne RP.

Przestrzeni kosmicznej, której waga wzrasta z roku na rok wraz z procesem transformacji sił zbrojnych. Przestrzeń ta staje się także coraz ważniejsza dla efektywnego funkcjonowania całego państwa i społeczeństwa – mówił wiceminister Cezary Tomczyk podczas inauguracji działalności Agencja Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych.

Podczas uroczystości w Białobrzegach Szefostwo Rozpoznania Geoprzestrzennego wraz z jednostkami bezpośrednio podległymi zostało przekazane w podporządkowanie sekretarzowi stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Ma to związek z rozpoczynającą swoją działalność Agencją Rozpoznania Geoprzestrzennego i Usług Satelitarnych (ARGUS).

Nowo utworzona Agencja odpowiadać będzie za zarządzanie i kierowanie systemami satelitarnymi wprowadzanymi na wyposażenie Sił Zbrojnych, obronę i ochronę tych systemów, a także realizację zadań dotyczących świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button