POZNAŃ

Adwokat próbował przekupić funkcjonariusza KAS winem i gotówką

Wielkopolska

Funkcjonariusze wielkopolskiego Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali adwokata, który próbował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej.

  • Łapówka miała służyć do odzyskania zatrzymanych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) nielegalnie wwiezionych do Polski drogich cygar przez klienta adwokata
  • Sprawę prowadzi Prokuratura. Prawnikowi zawieszono prawo wykonywania zawodu i grozi mu 8 lat więzienia

Wino za 700 zł i 2000 zł w gotówce w drewnianej skrzynce. Taki prezent mimo sprzeciwu funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej położył na jego biurku poznański adwokat Paweł K. Łapówka została wręczona w związku ze sprawą prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy o wykroczenie skarbowe, które polegało na przywozie z Republiki Dominikany do Polski bez wymaganego zgłoszenia 89 drogich cygar. Adwokat zabiegał o zwrot zabezpieczonego przez KAS towaru klientowi, którego reprezentował.

Funkcjonariusz nie dał się przekupić i zgłosił próbę wręczenia korzyści majątkowych swoim przełożonym. Powiadomiona została Prokuratura.

Sprawę prowadzi Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Nieuczciwy adwokat usłyszał zarzuty dotyczące udzielenia funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej w Poznaniu korzyści majątkowej w wysokości ponad 2700 zł w związku z pełnieniem przez niego funkcji i w związku z prowadzonym postepowaniem w sprawie wykroczenia skarbowego kwalifikowane z art. 229 § 1 kk. Pawłowi K. grozi za to 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata oraz dozoru Policji wraz z zakazem kontaktowania się z ustalonymi w sprawie świadkami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button