FILM I SERIALE

Adamczyk, Zakościelny, Wieczorkowski i Królikowski jako piloci Dywizjonu 303. Czy są podobni do bohaterów? [ZDJĘCIA][NOWY KLIP]

Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Nazywano ich Aniołami Zemsty. Walczyli pod brytyjskim niebem z niemieckim najeźdźcą i gdyby nie oni, losy II wojny światowej mogłyby wyglądać zupełnie inaczej.

Piloci Dywizjonu 303 to polscy bohaterowie, którzy wreszcie doczekali się filmu opowiadającego ich historię.

Adamczyk, Zakościelny, Wieczorkowski i Królikowski jako piloci Dywizjonu 303. Czy są podobni do bohaterów, których grają?

Zakoscielny - Zumbach
Zakościelny – Zumbach (fot. org.)

Rolę legendarnego dowódcy Dywizjonu 303 Witolda Urbanowicza, zagrał Piotr Adamczyk. „Nazywano go Kobrą. Myślę, że to był pseudonim związany z jego sposobem latania i walki, ale także z jego charakterem. Potrafił być niebezpieczny, zwłaszcza w powietrzu, ale dla swoich podopiecznych, dla pilotów swojego oddziału, był dobrym, bardziej doświadczonym kolegą. Surowy, wymagający, ale taki, na którego można liczyć” – tak o bohaterze, którego gra mówi Piotr Adamczyk.

W filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” zagrali również Maciej Zakościelny jako Jan Zumbach, Jan Wieczorkowski jako Ludwik Paszkiewicz, Antoni Królikowski jako Witold Łokuciewski i Krzysztof Kwiatkowki jako Mirosław Ferić.

Wieczorkowski – Paszkiewicz (fot. org.)
Antoni Królikowski jako Witold Łokuciewski (fot. org.)
Krzysztof Kwiatkowki jako Mirosław Ferić (fot. org.)

Aktorzy filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” zapraszają na film

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili?

(Piotr Adamczyk – Witold Urbanowicz, fot. org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button