POLSKA

Adam Szłapka: „złożyłem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Rydzyka”

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adam Szłapka

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adam Szłapka złożył do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Rydzyka.

Dotyczy niezawiadomienia przez p. Tadeusza Rydzyka organu powołanego do ścigania przestępstw o popełnieniu przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowym z osobą małoletnią lub doprowadzeniu jej do poddania się czynnościom seksualnym (art. 200 kk) oraz polegającym na zgwałceniu lub wymuszeniu do poddania się innej czynności seksualnej (art. 197 kk), tj. realizacji znamion przestępstwa określonego w art. 240 kk.

Chodzi o sprawę bp. Edwarda Janiaka, oskarżonego tuszowanie pedofilii, o której to musiał wiedzieć Tadeusz Rydzyk, wspominając ją w swoim kazaniu.

Poseł wniósł również o przesłuchanie w charakterze świadków abp. Stanisława Gądeckiego, abp. Marka Jędraszewskiego i kard. Stanisława Dziwisza.

„5 grudnia w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Podczas mszy Rydzyk nazwał bp. Edwarda Janiaka „współczesnym męczennikiem mediów”. W połowie października br. nuncjatura apostolska w Polsce poinformowała, że papież Franciszek przyjął rezygnację Janiaka dot. postępowania, które toczyło się w sprawie oskarżeń o nadużycia seksualnych duchownych diecezji kaliskiej.

Redemptorysta Rydzyk stwierdził, że „ksiądz zgrzeszył”, co należy odczytać jako brak jego wątpliwości odnośnie do oskarżeń wysuwanych wobec Janiaka w kontekście ukrywania pedofilii” – czytamy w zawiadomieniu.

Złożona została także skarga na działanie toruńskiego Sanepidu, który nie dopatrzył się złamania obostrzeń na urodzinach Radia Maryja dnia 5 grudnia br.

Chodzi o brak zachowywania odległości wśród uczestników i brak noszenia maseczek na twarzy podczas mszy. „Są to uzasadnione wątpliwości co do rzetelności postępowania Sanepidu.

Istniało realne zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa wśród uczestników i zagrożenie dla ich życia oraz zdrowia.
tworzy się obraz sytuacji, w której są obywatele, którzy są ponad prawem i nie muszą stosować się do obowiązujących regulacji.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button