POLSKA

Adam Szłapka ws. kolejnej wygranej z TVP i ws. dotacji dla Bąkiewicza

Polska PiS

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adam Szłapka poinformował o kolejnej wygranej sądowej z TVP.

Zakomunikował także, że chce dowiedzieć się na temat wspierania przez PiS organizacji Roberta Bąkiewicza.

Kolejna wygrana z TVP

„Otrzymałem wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał moją skargę na odmowę dostępu do informacji publicznej dotyczącej wynagrodzenia dyrektora TAI Jarosława Olechowskiego.

Sąd stwierdził, że Jarosław Olechowski jest osobą publiczną i podlega przepisom ustawy o dostępie do informacji publicznej. W konkluzji uzasadnienia wskazano również, że TVP jest podmiotem zobowiązanym do udostępnienia informacji publicznej, a więc powinna dbać o transparentność, zwłaszcza swoich wydatków i przychodów oraz powinna liczyć się z potencjalną koniecznością ujawnienia szczegółów dotyczących gospodarowania swoimi finansami.

Wyrok ten oznacza, że TVP będzie musiało ponownie zająć się tą sprawą i – liczę na to – udzielić odpowiedzi na pytania.

Zgodnie z wyrokiem sądu, osobami publicznymi są osoby pełniące funkcje kierownicze w TVP. Dlatego wyślemy również zapytania o wynagrodzenia dyrektorów poszczególnych ośrodków oraz kadry kierowniczej w Warszawie. Myślę, że dla wszystkich te informacje mogą być bardzo interesujące, ponieważ co roku z naszych podatków media publiczne otrzymują 2 mld zł”.

Szłapka vs TVP. Skan wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (fot. pras.)
Szłapka vs TVP. Skan wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (fot. pras.)

Prześwietlenie dotacji dla Bąkiewicza

„Robert Bąkiewicz jest osobą bardzo szkodliwą dla życia publicznego w Polsce, działającą wbrew polskiej racji stanu, obrzydzającą Unię Europejską, zakłócającą wystąpienia Powstańców oraz wspólne święta narodowe. Jest zarazem bardzo przydatną osobą jako narzędzie w rękach PiS. Dość wspomnieć, że organizacje Roberta Bąkiewicza i z nim powiązane otrzymały już od państwa PiS ponad 4 mln zł.

Michał Dworczyk w mailach pisał, że warto mieć z narodowcami kontakty bezpośrednie, bo są one bardzo cenne. Dlatego możemy mieć pewność, że to co dostaje Bąkiewicz to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dlatego wystąpimy do wszystkich ministerstw z informacją ile pieniędzy przekazały one w tym i w zeszłym roku organizacjom takim jak: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Stowarzyszenie Straż Narodowa, Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości, Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska oraz Fundacja Dobrej Rady. Wystąpimy również z wnioskami o dostęp do informacji publicznej do tych organizacji. Jeśli otrzymują one publiczne pieniądze, powinny to ujawnić. W ramach ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora zapytamy się również Narodowy Instytut Wolności, przez który przechodzą konkursy grantowe o przedstawienie informacji w sprawie dofinansowania tych organizacji”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button