MOTOSPORT

Abu Dhabi Desert Challenge. Konrad Dąbrowski zdobył Puchar Świata FIM. Przygoński, Goczał i Domżała – wyniki

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Abu Dhabi Desert Challenge w Zjednoczonych Emiratów Arabskich za nami.

Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel wygrali w samochodowej rywalizacji. Załoga Toyoty Hilux zwyciężyła w czterech z pięciu etapów.

Lucio Alvarez i Armand Monleon zajęli drugie miejsce. Denis Krotov i Konstantin Zhiltsov byli tuż za nimi.

Abu Dhabi Desert Challenge. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (fot. org.)

W T4 wygrali Austin Jones i Gustavo Gugelmin przed Markiem Goczałem i Łukaszem Łaskawcem. Zaś Aron Domżała i Maciej Marton byli na ostatnim miejscu na podium. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zakończyli rywalizację na siódmej pozycji.

W T3: Saleh Alsaif/Egor Okhotnikov, Cristina Gutierrez/Francois Cazalet oraz Fernando Alvares/Xavier Panseri.

Konrad Dąbrowski zdobył Puchar Świata FIM w Rajdach Cross Country w kategorii juniorów. Rajd wygrał Matthias Walkner, a Polak był piąty w grupie motocyklistów RallyGP.

Martin Prokop i Viktor Chytka w Fordzie Raptor (prototypy T1+) trenowali przed Dakarem 2022.

Zobacz więcej: Abu Dhabi Desert Challenge. Rafał Sonik drugi na mecie. Puchar Świata: 50 rajdów i 100 zwycięstw etapowych

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk kończą Abu Dhabi Desert Challenge

Przed Rajdem Dakar wystartował Abu Dhabi Desert Challenge.

Kuba Przygoński był na ostatniej prostej przygotowań do Dakaru. W niedzielę nasz najlepszy kierowca rajdowy zaczął finał Pucharu Świata, Abu Dhabi Desert Challenge. Początek, mimo kłopotów logistycznych, wyszedł mu doskonale. „Przygon” nie popełnił błędów, prowadził pewnie i zajął znakomite, 2. miejsce. Szybszy był tylko Katarczyk, Nasser Al-Attiyah.

Na 4. etapie polski duet zaczął od bardzo dobrego tempa. Niestety w trakcie odcinka uszkodzili półoś i nie mogli ścigać się dalej. Zabrakło szczęścia, ale są dobrej myśli przed Dakarem.

„Jesteśmy na mecie zawodów Abu Dhabi Desert Challenge. To był dla nas dobry start, do którego podeszliśmy jako do kolejnego etapu przygotowań do Dakaru. Z całą pewnością na wydmach czujemy się dużo pewniejsi, odbyliśmy też dużo testów samochodem – mówi Kuba Przygoński. – W tym roku przed nami jeszcze jeden start w Arabii Saudyjskiej, na który nasz samochód musi zostać dobrze przygotowany, ale patrzymy w przyszłość optymistycznie”.

– Dziś ukończyliśmy Abu Dhabi Desert Challenge! Zebraliśmy dużo doświadczenia i wiedzy o samochodzie co jest ogromnym plusem! Zabrakło odrobinę szczęścia z napędem auta! Nie możemy doczekać się kolejnych startów – dodał Kuba.