9 punktów przeciwko Orlando Magic. Sochan leci na Weekend Gwiazd w Indianapolis

San Antonio Spurs vs Orlando Magic

Czwartkowej nocy San Antonio Spurs po raz pierwszy i jedyny w tym sezonie gościli w Orlando.

Drużyna z Teksasu przegrała z Magic 111:127.

Jeremy Sochan spędził tej nocy na parkiecie 28 minut. W tym czasie zdobył dziewięć punktów, trafiając cztery z dziewięciu oddanych rzutów. Do swojego dorobku Reprezentant Polski dodał dwie zbiórki i jedną asystę.

Sochan tradycyjnie rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Pierwsze punkty Polak zdobył w szóstej minucie spotkania po trudnym rzucie nad Franzem Wagnerem. Najbardziej efektowną akcją w meczu 20-latek popisał się pod koniec drugiej kwarty, gdy po wbiegnięciu pod kosz zapakował piłkę nad Jalenem Suggsem.

Po dwóch kwartach drużyna z Teksasu traciła do rywali już 17 punktów. Spurs nie pomogła wygrana trzecia odsłona 41:37, podczas której Devin Vassell zdobył 23 punkty. Była to najwyższa zdobycz punktowa zawodnika Spurs podczas jednej kwarty od momentu przejęcia drużyny przez Gregga Popovicha.

– Celem jest dla nas niepomijanie żadnych kroków. Musimy przejść przez wszystkie etapy rozwoju, aby nasi zawodnicy dojrzeli. Trzeba mieć fundamenty, aby iść dalej – powiedział po meczu o grze swojej drużyny trener Gregg Popovich.

Kilka godzin wcześniej NBA poinformowała, że Sochan zagra jednak w meczach Wschodzących Gwiazd NBA. Skrzydłowy San Antonio Spurs zastąpi kontuzjowanego Shaedona Sharpe’a z Portland Trail Blazers. Polak zagra w drużynie, którą poprowadzi Jalen Rose, były zawodnik NBA. 20-latek będzie miał okazję połączyć siły między innymi z Chetem Holmgrenem z Oklahoma City Thunder, czy z Bennedictem Mathurinem z Indiana Pacers.

Mecze Rising Stars odbędzie się w piątek 16 lutego podczas Weekendu Gwiazd w Indianapolis. W sobotę tradycyjnie odbędą się konkursy (umiejętności – Skills Challenge, wsadów oraz rzutów za trzy punkty), a w niedzielę Mecz Gwiazd.

W kończącym się czwartkowego wieczoru okienku transferowym San Antonio Spurs dokonali jednej zmiany w drużynie. Teksas opuścił Doug McDermott, który wymieniony został do Indiana Pacers. W drugą stronę wysłani zostali Marcus Morris i należący do Clippers wybór drugiej rundy draftu 2029.

Wsad Sochana nad Jalenem Suggsem:

Wykończenie akcji pomimo dobrej obrony Franza Wagnera:

Najlepsze akcje drużyny Spurs w meczu:

Kolejne mecze San Antonio Spurs:

10/11 lutego (noc z soboty na niedzielę): Brooklyn Nets – San Antonio Spurs godz. 00:00

12/13 lutego (noc z poniedziałku na wtorek): Toronto Raptors – San Antonio Spurs godz. 1:30

14/15 lutego (noc z środy na czwartek): Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 2:30

22/23 lutego (noc z czwartku na piątek): Sacramento Kings – San Antonio Spurs godz. 4:00

23/24 lutego (noc z piątku na sobotę): Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs godz. 4:30