LEKKOATLETYKA

66. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Lekkoatletyczne emocje gwarantowane

Memoriał Janusza Kusocińskiego 2020

Już dzisiaj na Stadionie Śląskim czekają nas olbrzymie lekkoatletyczne emocje na 66. Memoriale Janusza Kusocińskiego.

W Kotle Czarownic rozegranych zostanie 15. konkurencji, a na starcie nie zabraknie gwiazd światowego formatu oraz polskich bohaterów.

Start wielkich gwiazd i niezwykłe pojedynki polskich zawodników z utytułowanymi rywalami.

– Długo mógłbym opowiadać o gwiazdach jakie zobaczymy na Stadionie Śląskim. Mimo trudności tego czasu udało nam się jednak zaprosić naprawdę świetne grono zawodników. Wspomnę chociażby o pojedynku Karoliny Kołeczek z mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki Białorusinką Elwirą Herman, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego z brązowym medalistą mistrzostw świata na 800 metrów Fergusonem Cheruiyot Rotichem, naszych asów tyczki z Samem Kendricksem, dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, czy trzeciego na światowych listach oszczepnika Marcina Krukowskiego z posiadaczem drugiego wyniku w historii światowej lekkoatletyki Niemcem Johannesem Vetterem ­ wymieniał jednym tchem dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara, wyraźnie podkreślając, że to tylko część z gwiazd jakie będzie można zobaczyć w Kotle Czarownic.

Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui i Justyna Święty-Ersetic (fot. Stadion Śląski)

Ponownie na swoim ulubionym stadionie będzie mogła zaprezentować się Justyna Święty-Ersetic.

– Bardzo lubię tutaj startować i mam nadzieję, że uzyskam wartościowy wynik. Jako ambasadorka województwa, więc to dodatkowo mobilizuje – podkreśliła pochodząca z Raciborza zawodniczka.

Na dobry czas w Chorzowie liczy także druga z ambasadorek regionu Ewa Swoboda.

– To nie jest sezon na bicie rekordów życiowych, ale bieg w okolicach 11.15 w pełni mnie zadowoli – przyznawała halowa mistrzyni Europy.

Wojciech Nowicki, Marcin Lewandowski i Konrad Bukowiecki (fot. Stadion Śląski)

Emocji nie zabraknie nie tylko na bieżni. Gwiazd i pozytywnych wrażeń można się także spodziewać w konkurencjach rzutowych.

– Najważniejsze są dla mnie kwestie związane z techniką rzutów. Jak wszystko zagra to będziemy jutro z Pawłem Fajdkiem naprawdę rzucać daleko. Kibice nie będą zawiedzeni – mówił Wojciech Nowicki, mistrz Europy w rzucie młotem.

Początek 66. Memoriału Janusza Kusocińskiego o godzinie 16:00 (bramy dla widzów będą otwarte od 14:30). Na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 13 000 kibiców, a wstęp będzie bezpłatny.
(pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button