FESTIWALEFILM I SERIALE

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przełożony?

FPFF 2020 w innym terminie?

Organizacja 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych we wrześniu 2020 roku jest mało prawdopodobna.

Decyzję w sprawie nowego terminu wydarzenia Komitet Organizacyjny podejmie na posiedzeniu zaplanowanym na 2 czerwca.

Niepewność związana z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wymuszony przez nią przestój w produkcjach filmowych – to powody ewentualnej decyzji o przesunięciu tegorocznego Festiwalu, do jakiej skłaniają się członkowie Komitetu Organizacyjnego.

– Dajemy sobie jeszcze trochę czasu, by zdobyć więcej danych i uważnie przeanalizować sytuację w polskiej branży filmowej. Chcemy rzetelnie ocenić, kiedy i ile nowych filmów mogłoby zostać zgłoszonych do Konkursu Głównego w Gdyni. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest ich zdecydowanie za mało na nabór, który zwykle przeprowadzamy w maju z myślą o wrześniowym Festiwalu. Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz przełożenia imprezy na później – wyjaśnia Leszek Kopeć, Dyrektor Festiwalu.

Ewentualny nowy termin 45. FPFF może dotyczyć listopada lub grudnia 2020 roku, a nawet stycznia 2021 roku. – Wszystko zależy od tego, kiedy wznowione zostaną przerwane produkcje filmowe, które pandemia zaskoczyła na różnym etapie prac – zaznacza Leszek Kopeć.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button