FESTIWALEFILM I SERIALE

44. FPFF. Premiery, spotkania z twórcami. Berenice Marlohe Dziewczyna Bonda w Gdyni [ZDJĘCIA]

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

To już ostatni dzień 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Podczas wieczornej gali w sobotę, 21 września 2019 roku, dowiemy się, kto zdobył Złote i Srebrne Lwy.

Wcześniej, od samego rana do późnego popołudnia, można jeszcze zobaczyć wszystkie filmy z Konkursu Głównego 44. FPFF oraz kilka tytułów z pozakonkursowej Panoramy Kina Polskiego. Seanse trwają w kinie Helios, w Gdyńskim Centrum Filmowym, na scenach Nowej i Kameralnej Teatru Muzycznego oraz w innych obiektach festiwalowych.

Bérénice Marlohe francuska aktorka, która zagrała dziewczynę Bonda, Sévérine, w Skyfall, 23. filmie o Jamesie Bondzie także pojawiła się w Gdyni. Aktorka wystąpiła w najnowszym filmie Lecha Majewskiego, zatytułowanym „Dolina Bogów”.

Czerwony Dywan i Gala Zamknięcia

Na ten moment czekają łowcy autografów w Gdyni. Już przed godziną 18.00 w sobotę na Czerwonym Dywanie, który wiedzie z Hotelu Mercure Gdynia Centrum aż do głównego wejścia do Teatru Muzycznego, pojawią się gwiazdy, twórcy i producenci konkursowych filmów. Punktualnie o godzinie 19.00 na Dużej Scenie rozpocznie się Gala Zamknięcia 44. FPFF.

Podczas uroczystości przyznane zostaną najważniejsze laury FPFF – Złote i Srebrne Lwy – a także szereg nagród indywidualnych. O tym, do kogo trafią, decydują Jurorzy: Maciej Wojtyszko (Przewodniczący Jury), Ewa Braun, Bożena Dykiel, Piotr Dzięcioł, Paweł Laskowski, Ilona Łepkowska, Maria Sadowska, Nikodem Wołk-Łaniewski, Jerzy Zieliński.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button