POLSKA

30 tys. mandatu za „wydarzenie taneczne”. 213 osób piło m.in. alkohol. „Zero tolerancji”

30 tysięcy kary od sanepidu

26 grudnia gdańscy policjanci interweniowali dwukrotnie w jednym z klubów nocnych, w którym odbywały się imprezy.

Właściciel klubu twierdził, że „prowadzi trening tańca, który przygotowuje ponad 200 uczestników do zawodów”. Osoby tam piły alkohol, co jest zakazane.

Sanepid nałożył na właściciela lokalu 30 tysięcy złotych kary.

Prokuratura sprawdza też inną imprezę, która miała miejsce tydzień wcześniej.

Właścicielom grozi do ośmiu lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: Covid-19. Ponad 200 osób w klubie nocnym. Właściciel lokalu: prowadzony jest trening tańca

„Szybka i stanowcza reakcja na doniesienia o organizacji w jednym z nocnych klubów w Gdańsku imprezy „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób. Skrajna nieodpowiedzialność organizatora! Zero tolerancji!” – minister zdrowia Adam Niedzielski.

„28 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu, nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób. W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W związku z powyższym, jeszcze raz gorąco apeluję do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych. Zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju. Jakiekolwiek próby ich omijania czy lekceważenia , nie mogą być akceptowane” – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

„W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających Gdańsk apelujemy o respektowanie przepisów związanych z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Przed nami Sylwester, policjanci, tak jak dotychczas, będą prowadzić wzmożone działania poświęcone walce z Covid-19 i będą sprawdzać, jak osoby stosują się do wprowadzonych ograniczeń. Wobec osób niestosujących się do obowiązujących zaleceń nie będzie taryfy ulgowej” – czytamy na KMP w Gdańsku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button