WARSZAWA

30-latek „opiekował się” dziećmi. Miał ponad 3 promile

Mazowsze

30-letni mieszkaniec powiatu otwockiego był kompletnie pijany, gdy pod jego opieką znajdowała się dwójka dzieci w wieku 5 i 8 lat.

Na miejscu interweniowali policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjna interwencja miała miejsce w zeszłą środę po zgłoszeniu, które wpłynęło na numer 112. Natychmiast pod wskazany adres udali się policjanci z karczewskiego komisariatu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kompletnie pijanego 30-latka i dwójkę dzieci w wieku 5 i 8 lat, które były pod jego opieką. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Wówczas mundurowi przekazali dzieci przybyłej na miejsce matce, a ich ojca zatrzymali i doprowadzili do otwockiej komendy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Niebawem materiały sprawy zostaną przekazane do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną małoletnich, co może się łączyć z ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Odrębny wniosek trafi też do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, gdyż zaniedbanie, którego dopuścił się 30-latek, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu.

Apelujemy, aby w takich przypadkach, gdzie życie lub zdrowie dzieci jest narażone, natychmiast dzwonić pod numer alarmowy 112.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button