BYDGOSZCZGORZÓW WIELKOPOLSKIKATOWICEKIELCEKRAKÓWLUBLINŁÓDŹOLSZTYNPOZNAŃSZCZECINTORUŃTRÓJMIASTOWARSZAWAZIELONA GÓRA

25 obiektów WOŚP w Polsce. Mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda [MAPA]

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej i Warszawie

Fundacja WOŚP po raz kolejny została wyróżniona przez mieszkańców i radnych miast: Białej Podlaskiej i Warszawy, gdzie powstały ronda imienia WOŚP.

Nazwa i wiążąca się z nią misja organizacji staje się częścią infrastruktury miejskiej i codziennego życia mieszkańców.

W Polsce zostało działa obecnie 25 obiektów, które nawiązują do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to: mosty, murale, oddziały szpitalne, ronda, a także plac i tablica. Poniżej znajdziesz miejsce ze wszystkimi miejscami imienia WOŚP.

Zobacz mapy miejsc imienia WOŚP


Pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej oficjalnie odsłonięto rondo imienia WOŚP. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce Jurek Owsiak nie miał okazji pojawić się na tym wspaniałym wydarzeniu osobiście. Natomiast wyraził swoją ogromną radość z powodu nazwy ronda i w swoim wpisie na Facebook’owym wspomniał o tym, że Biała Podlaska z wielu powodów jest dla Fundacji miejscem szczególnym.

To w tym mieście funkcjonuje wspaniały Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego szefem przez wiele lat był pan doktor Riad Haidar, który całym sercem z całą załogą bardzo skutecznie ratował życie i zdrowie noworodków. To w tym mieście byliśmy świadkami, jak idee zaangażowania miasta w losy seniorów są wcielane w życie. Byliśmy świadkami otwarcia oddziału dziennego dla ludzi w podeszłym wieku. Tam także działa sprzęt od WOŚP. I to wszystko sprawia, że wiemy, że wspólne działanie w każdym zakątku naszego kraju przynosi wspaniałe rezultaty.

– Jurek Owsiak, Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od kilku miesięcy również mieszkańcy warszawskiego Ursynowa debatowali na temat nazwy ronda. W połowie czerwca decyzja została podjęta i na mapie Warszawy pojawiło się rondo imienia WOŚP. Niezwykle uczęszczane u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena. To miejsce, które powstaje przy okazji budowy drogi szybkiego ruchu, wiodącej przez Ursynów jest zwieńczeniem działań Polaków przez 28 lat i ich zaangażowania w Finały WOŚP.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button