MUZYKA

25-lecie solisty. Robbie Williams z nowym albumem „XXV”

Muzyczny świat

Robbie Williams wydał swój nowy album „XXV”.

Świętujące 25-lecie Robbiego jako solisty wydawnictwo zawiera niezliczone przeboje i uwielbiane przez fanów utwory na nowo zorkiestrowane przez Julesa Buckleya, Guya Chambersa i Steve’a Sidwella, nagrane z uznaną Metropole Orkest w Holandii.

„XXV” jest dostępny w dwóch formatach CD (standardowym i deluxe) w różnych kolorach oraz na płycie analogowej. Zarówno w wersji standardowej jak i deluxe znajduje się „Lost” – nowy poruszający utwór z przejmującym tekstem, fortepianem i smyczkami. Ponadto, na wydaniu deluxe fani otrzymają też oryginalne utwory: „Disco Symphony”, „More Than This”, „The World and Her Mother” i „Home Thoughts From Abroad”.

Klasyki Robbiego, które znalazły się na albumie, to legendarne „Angels” i „Let Me Entertain You” pochodzące z debiutanckiego albumu artysty zatytułowanej „Life Thru A Lens” z 1997 roku, a także hity #1 w Wielkiej Brytanii: „Millennium”, „She’s The One” i „Candy”. Nie mogło zabraknąć też utworów z albumu „Sing When You’re Winning” (2000): „Supreme”, przebojowego duetu z Kylie Minogue „Kids”, wydanego z innowacyjnym teledyskiem „Rock DJ” oraz „The Road to Mandalay”. Inne przeboje, które usłyszymy na nowej płycie to „Rock DJ”, „Feel” czy „No Regrets”.

W czerwcu Robbie ogłosił nową trasę koncertową, która odbędzie się jesienią tego roku. Artysta zagra koncerty w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a otworzą go dwa występy w londyńskim The O2, po czym Williamsa gościć będą m.in. Birmingham, Manchester, Glasgow i Dublin.

„XXV” to kolejny kamień milowy w karierze jednego z najbardziej utytułowanych artystów na świecie. Robbie ma na swoim koncie 6 spośród 100 najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii, sprzedał 80 milionów albumów na całym świecie, a 14 jego singli dotarło do 1. miejsca. Także do niego należy rekord nagród BRIT – 18 to więcej niż zdobył jakikolwiek inny artysta w historii muzyki. Wśród albumów, które wspięły się na pierwsze miejsca w Wielkiej Brytanii, są zawierający covery „Swing When You’re Winning”, „The Heavy Entertainment Show” (2016) oraz „The Christmas Present” (2019), z którym Robbie, docierając na top listy po raz trzynasty, zrównał się z rekordem ustanowionym przez Elvisa Presleya jako solisty z największą liczbą albumów #1 w Wielkiej Brytanii. Włączając w dorobek Williamsa jego działalność z zespołem Take That, artysta może pochwalić się 17 krążkami na szczytach list przebojów, co daje mu miejsce w pierwszej trójce artystów wszech czasów z największą liczbą #1 w swoim katalogu.

Deluxe:

20. Lazy Days
21. Hot Fudge
22. Sexed Up
23. More Than This
24. Disco Symphony
25. Better Man
26. Home Thoughts From Abroad
27. The World and Her Mother
28. Into The Silence
29. Angels (Beethoven AI)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button