OLSZTYN

14-letnia rowerzystka wjechała wprost pod nadjeżdżające auto. Nagrywała filmik

Warmińsko-mazurskie

Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej W604 koło Ruskowa.

14-letnia rowerzystka gwałtownie wjechała wprost pod jadącą hondę. Nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została hospitalizowana. Z ustaleń wynikało, że dziewczyna wraz z koleżanką jeździły rowerami po drodze i nagrywały filmiki ze swoim udziałem.

W środę (02.11.2022 r.) około godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki koło miejscowości Ruskowo (gmina Janowo). Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynikało, że jadąc drogą wojewódzką W604, 14-letnia rowerzystka nie zasygnalizowała zmiany kierunku jazdy i gwałtownie wjechała pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Honda.

W wyniku zderzenia nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kierujący autem to 39-letni mężczyzna, był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych pracowali policjanci ruchu drogowego i grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak ustalono, 14-latka wraz z koleżanką jeździły rowerami po drodze i nagrywały filmiki ze swoim udziałem.

Przestrzegamy, przed niebezpiecznymi zachowaniami i uczulamy, że droga nie jest miejscem do zabawy, ale służy do przemieszczania się w konkretnym kierunku. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego aby na drodze patrzyli i słuchali co się wokół nich dzieje oraz ograniczyli korzystanie z przedmiotów rozpraszających uwagę. Czasem wystarczy tylko chwila by doszło do zdarzenia, za które można przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Pamiętajmy, za poziom bezpieczeństwa na drodze odpowiadają wszyscy, którzy z niej korzystają.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button