POLSKA

115 tys. zł na tiktokera, 150 tys. na owce. Przemysław Majewski: Pokazuję idiotyczne wydatki władz Gdańska

Trójmiasto

Przemysław Majewski, radny Gdańska pokazuje mieszkańcom „idiotyczne wydatki” jakie władza tego miasto wyrzuca te pieniądze w błoto.

Są to wydatki m.in. 115 tys. na gdańskiego tiktokera, 150 tys. na owce, 300 tys. na reportaż o Wyspie Spichrzów, pół miliona na kalendarze i breloki. Z tego robią się miliony. Potem brakuje milionów na komunikację miejską i remont lokali.

„Władze miasta chcą wkręcić gdańskie ZOO, aby kupiło owce i je wypasało na terenie Opływu Motławy. Jest jeszcze jeden problem. Obie strony wiąże umowa. Oprócz błędów formalnych nie ma tam dobrego rozwiązania dla miasta, aby nie zapłaciło wykonawcy.
Prezydent Kryszewski razem z Danielem Stenzlem postanowili ogłosić, że kierownik i dyrektor GZDiZ zostaną upomnieni. Dla mnie to nawet nie jest nieśmieszna kara. To po prostu żenujące, że władze miasta chronią w ten sposób swoich przyjaciół. Kierownictwo GZDIZ powinno zostać zdymisjonowane, bo o #OwcaGate wiedziało” – powiedział radny PiS.

Trochę tego uzbierało się… A mówimy tylko o Gdańsku…

Oto kilka przykładów tylko z sierpnia 2022 roku (oryginalna pisownia z Twittera Majewskiego):

 • Park Muzyczny” za jedyne 305 tysięcy zł. Okolice SP42, Czajkowskiego.

CYMBAŁ BRZMIĄCY CZYLI CO KOSZTUJE 305 tys. zł?

Wystąpiłem do dystrybutora tych 4 „instrumentów” o ich cennik. Łączny koszt bębenków i cymbałków to 46 tys. zł
Na co poszło pozostałe 260 tys.? Na sadzonki traw i bylin, 4 kamienne kloce?
DRMG szacowało koszt na 160 tys., a dało drugie tyle!

 • MOJA PROPOZYCJA: 0 ZŁ ZA MIEJSKIEGO TIK TOKA

Dziś upływa termin zgłoszeń w castingu na prowadzenie miejskiego tik toka.
Na casting wydano 115 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Kreatywna księgowość w Gdańsku:

16 sierpnia koszt #CastingTikToka w rejestrze wydatków to 35k,

23 sierpnia koszt to już 61k.

Cudowne rozmnożenie pieniędzy…

 • Dulkiewicz wydała 135 tys. 300 zł na 6:30 min. nagrania programu Dzień Dobry TVN 4 czerwca, żeby zareklamować akcję Gdańsk Miasto Równości.
 • Gdańsk sponsorował prognozę pogody w Polsacie (po Wydarzeniach). Trwało to parę miesięcy. Dzień w dzień przez parę miesięcy!
 • O sprzedaży części z rowerów Mevo: To sytuacja pokazująca w pigułce ostatnie lata działalności trójmiejskich samorządów. Wydano kilkadziesiąt milionów na projekt, który nie wypalił. Udaje się odzyskać 900 zł. To pokazuje palenie publicznymi pieniędzmi w piecu.

1620 ZŁ ZAMIAST 700 TYS., TYLE ODZYSKANO ZE SPRZĘTU MEVO 1.0

Kiedy Mevo „spadło z rowerka” władze OMGGS wiele mówiły o tym, że sprzęt jest w dobrym stanie i będzie slużył lub zostanie sprzedany.
1000 szt baterii i 1000 silników to wartość 700k zł, odzyskano… 1620 zł.

 • GDAŃSKA WŁADZA SIĘ WYŻYWI, A TY MIESZKAŃCU PŁAĆ I PŁACZ
 • Radni PO WdG odrzucili obywatelski projekt inicjatywy uchwałodawczej, która domagał się obniżenia stawek za bilety zbiorkomu.
  Widać pieniądze są na owce, promocję, tik toki i breloczki ale na tańsze bilety nie ma…
 • Kosztowała niemal 30 mln zł, powstała z 4,5 letnim opóźnieniem, podczas jej budowy umarła 180 letnia palma, a jej wnętrze wciąż skrywa niespodzianki.
  Wkrótce ciekawe informacje w sprawie kompleksu Palmiarni w Gdańsku i jej „wnętrza”…
 • Już wkrótce kolejne zaskakujące informacje o sieci powiązań między gdańskim magistratem, a dużymi podmiotami biorącymi udział zamówieniach publicznych.
 • Sopot. J. Karnowski dał kilkaset tysięcy na festiwal dla jednej z telewizji.
 • Kraków za wywiad z Majchrowskim w śniadaniówce tvn dał ćwierć miliona. Ile dała Łódź za wywiad Zdanowskiej?

Z Polski

„Posłanka Agnieszka Pomaska z PO, która chce wprowadzić przedmiot szkolny „edukacja ekologiczna”, od początku trwania kadencji sejmu* wykonała 190 lotów samolotem za co kancelaria Sejmu zapłaciła 112 125 zł.
Od 12 listopada 2019 r. do 30 czerwca 2022 r., co daje nam 941 dni. Z tego wynika, iż posłanka lata samolotem co 5 dni!” – napisał Damian Artur Kowalczyk, radny Praga-Południe z Solidarnej Polski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

11 komentarzy

 1. Trzeba być skończonym idiotą by ponownie głosować na obecną Prezydent Gdańska Panią Dulkiewicz .Dziekujemy juz tej Pani za dziury w drogach , za krzywe chodniki w Gdansku , za uciazliwe remonty , za Palmiarnie w Oliwie, za budy na petli Oliwskiej , za pieniądze wydane przedstawiajace jakieś to cos… nie wiadomo co… czyli wielkie G. Kobieto Szanowna odejdz w niesławie….tyle wtop co mialaś nie sposób tu wymienić Szkodniku Antyspoleczny.
  Mnie Twoje przekonania polityczne nie interesują.Nie jestes fachowcem żadnym .Laurkę tą wystawiam jako mieszkaniec Gdańska .

  1. To co roztrwonili nigdy nie będzie odzyskane, a podrzeć sobie gębę można i tak zapłacisz, ile spraw jest pomniejszych nawet się zapewne nie zliczy i na emeryturę z pensji przez ten okres sprawowania urzędu się zapewne sumka odłożyła i też nie do odzyskania a ZUS wyłoży jak każdemu.

 2. To jest kuźwa chore co ta Pani wyprawia z naszym Gdanskiem!!Niepełnosprawni nie mają gdzie zaparkować,ceny parkometrów i biletów ciągle w górę a kasa idzie na bzdury!
  Ludzie latami czekają na mieszkania komunalne!Dużo by wymieniać…Wstyd!!!!!

 3. A te przystanki autobusowe wąskie była ulewa i ludzie nie zmieścili się pod wąska budka na przystanku tylko stali na deszczu kto kuzwa zapłacił tyle pieniędzy za taki przystanek gdzie ludzi nie chroni od deszczu części miałam parasolkę ale mimo wszystko zmokłam

 4. Zgadzam się z Olką. Poza tym nad morzem smród z restauracji, plaże zajęte przez handlujących alkoholem, budy wzdłuż promenady. Pijacki handel na chodniku OBOK targowiska na Przymorzu itp. Za to istnieje i żre za nasze Straż Miejska, która interesuje się TYLKO samochodami, w każdej innej sprawie nic nie może. Miasto Równości w ustach Pani Prezydent to puste hasło, o czym świadczy historia wyrzuconego Stowarzyszenia z LOKALU w ECS. Chorych i słabych, którzy nie krzyczą na ulicach tylko po cichu pomagają chorym wygryzły wygadane kobiety , nie powiem, że ich działanie jest niepotrzebne, ale tą akcją straciły w moich oczach. To ma być ròwność!!! Pani Prezydent, po raz kolejny wołam do Pani: niedługo wybory, a Pani generuje coraz więcej złych opinii , zawodzi coraz więcej swoich mieszkańców.

 5. Ta bez kitu zamiast inwestować w coś logicznego i pożytecznego to dają kasę na jakiegoś Edziego sredziego Pani Dulkiewicz jest bardzo rozrzutna , wycina lasy i daje deweloperom budowanie kolejnych biurowców i osiedli i będzie coraz więcej tych darmozjadów Ukrainców nie mają kasy a chodzą z iPhonami i dostają 15 tyś. Zacznijcie w końcu myśleć bo pieniądze Gdańszczan idą w błoto a Pani Dulkiewicz się z nas śmieje.

 6. O Dulkiewicz nie będę się wypowiadał,ale w Gdyni to samo.. pieniądze rozdawane po ziomalsku, straż miejska , kompletnie nic nie robi, miasto z jednej strony coś robi ale tak wszystko na opak.. skrzyżowanie miętowa nowowiczlinska- zwężona ulica, postawione światła, korek mega lepszy niż był.. a światła to by się przydały w koleczkowie..ale to już nie Gdynia

 7. Ludzie powinni wyjść na ulicę jak można tak wydawać pieniądze. Nie ma pieniędzy na skoszenie trawników na dzielnicach tylko 2 razy w roku a dzieci nie mają się gdzie bawić. Nie można przejść przez chodnik,bo takie chwasty. Place zabaw dla dzieci niech zrobią a nie na jakiegoś głupiego tiktokera co młodym dzieciom robi wodę z mózgu to jest chore i jeszcze promowanie takiego debila. Może jest synem jakiegoś polityka albo z rodziny Oni Dulki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button