BIEGI

10. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Trwają zapisy

10. TAURON Festiwal Biegowy

Za nami dziewięć niezwykłych edycji Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Przed nami jubileuszowa, dziesiąta.

– Ruszamy z przygotowaniami do wydarzenia, planujemy nowości. Jednocześnie otwieramy zapisy do tych konkurencji, które cieszą się największą popularnością wśród biegaczy – informują organizatorzy 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

Największe w tej części Europy święto biegania, gromadzące adeptów dyscypliny, profesjonalistów, seniorów, dzieci i całe rodziny, odbywa się zawsze w pierwszy pełny weekend września, zawsze po Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. Nie inaczej będzie w 2019 roku.

– Zapraszamy Was do Krynicy-Zdroju w dniach 6-8 września 2019 r. – zaprasza Anna Czerwińska, Prezes Zarządu Fundacji „Festiwal Biegów”.

W bogatym programie sportowym 10. TAURON Festiwalu Biegowego znajdą się tradycyjnie biegi uliczne i górskie oraz marsze nordic walking. W sumie w przygotowaniu jest ponad 300 km tras – od biegów dzieci na 300 metrów, przez Krynicą Milę, biegi nocne na 5 i 7 km, najszybszą „dychę” w Polsce – Życiową Dziesiątkę, półmaraton i Koral Maraton, po Bieg 7 Dolin z co najmniej trzema dystansami do wyboru, aż do festiwalowej etapówki dla wytrwałych – Iron Run.

– Pojawią się też nowe konkurencje i kategorie, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Dokładnie analizujemy sugestie, uwagi i propozycje biegaczy, i dostosowujemy program imprezy do ich oczekiwań. Chcemy, by czuli się w Krynicy komfortowo – podkreśla Anna Czerwińska.

Wśród już wdrożonych zmian wskazuje m.in. przesunięcie godziny startów konkurencji niedzielnych, co pozwoli wystartować w maratonie czy półmaratonie tym, którzy przyjechali z daleka i w poniedziałek muszą stawić się w pracy.

– Wierzymy, że zaproponowane zmiany uczynią krynicki Festiwal jeszcze bardziej atrakcyjnym, nie tylko z okazji okrągłego jubileuszu – zaznacza Anna Czerwińska.

Opłaty startowe na krynickie biegi nie zmieniły się w większości w stosunku do ubiegłego roku – ceny zaczynają się już od 5 zł, a Bieg Przebierańców pozostaje propozycją bezpłatną. Biegacze ponownie otrzymali możliwość samodzielnego skompletowania zawartości pakietu startowego, np. o koszulkę pamiątkową imprezy. Ponadto system rejestracji został uproszczony, a uczestnicy mogą dowolnie modyfikować swoje zgłoszenie, aż do momentu wniesienia opłaty startowej. Im wcześniejsze jest zgłoszenie, tym wpisowe niższe – zachęcają gospodarze 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

Liczą na poprawienie rekordu frekwencji, który od 2018 r. wynosi 8600 uczestników.

Jak co roku Fundacja „Festiwal Biegów” szykuje bogaty program imprez towarzyszących – koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. Szczegóły wydarzenia będą pojawiać się na bieżąco w festiwalowym portalu biegowym www.festiwalbiegow.pl.

Program sportowy 10. TAURON Festiwalu Biegowego:

http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy.pl/program-festiwalu-biegowego-2019#.XM2kBaTgqUl

Rejestracja uczestników: >> https://rejestracja-festiwalbiegowy.pl/rejestracja-festiwal-biegowy/

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button