ŚWIAT

Zełenski rozmawiał z Bidenem o sankcjach na Rosję. Był też w Rzymie

Wojna na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z Joe Bidenem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Joe Bidenem.

Głowa państwa ukraińskiego wyraziła kondolencje w związku z pożarami w Kalifornii, w których zginęli ludzie i podkreśliła bohaterstwo Amerykanów, którzy pomagają ratować ludzkie życia przed pożarami i powstrzymywać rozprzestrzenianie się pożarów lasów.

Oddzielnie Wołodymyr Zełenski podziękował społeczności międzynarodowej za wsparcie dla jego państwa i niepodległości oraz za ich konsolidację. Wspólne wysiłki pozwoliły na stworzenie globalnej koalicji obrońców wolności oraz zasad międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy omówiono szczegóły nowego pakietu sankcji USA na rosyjską energię, który pomaga Putinowi finansować wojnę. Ukraiński przywódca zauważył, że Stany Zjednoczone zastosowały sankcje wobec rosyjskiej floty tankowców szpiegowskich oraz firm takich jak Gazprom Nieft i Surgutnaftogaz, które gromadzą pieniądze osobiście dla rosyjskiego dyktatora.

Prezydent Ukrainy podziękował Stanom Zjednoczonym, obu partiom oraz izbom Kongresu, które popierają całkowicie słuszną presję na Rosję za jej niesprowokowaną i zbrodniczą agresję przeciwko jego państwu i narodowi.

Szczególną uwagę zwrócono na sytuację na polu walki, konieczność dalszego wzmacniania tarczy powietrznej Ukrainy i ochrony życia w ukraińskich miastach i wsiach przed rosyjskim terrorem – codziennymi atakami rakietowymi i dronów.

Biden podkreślił, że zachowanie i ochrona niepodległości Ukrainy ma kluczowe znaczenie dla całej Europy i demokratycznego świata.

Odczyt rozmowy telefonicznej prezydenta Bidena z prezydentem Ukrainy Zełenskim

Prezydent Joseph R. Biden Jr. rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, aby omówić wsparcie USA dla Ukrainy w jej odważnej obronie przed rosyjską agresją. Biden poinformował Zełenskiego o wysiłkach USA mających na celu zwiększenie wsparcia dla Ukrainy i wzmocnienie jej pozycji wobec Rosji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Stany Zjednoczone dostarczyły setki tysięcy pocisków artyleryjskich, tysiące rakiet, setki pojazdów opancerzonych i innych kluczowych zdolności siłom ukraińskim, broniąc swojej wolności przed rosyjską agresją. Ponadto Stany Zjednoczone ogłosiły kompleksowy pakiet sankcji przeciwko rosyjskiemu sektorowi energetycznemu, który opiera się na bezprecedensowym systemie sankcji, który Stany Zjednoczone wprowadziły przeciwko rosyjskiej gospodarce od 2022 roku. Prezydent Zełenski wyraził uznanie za ten wzrost wsparcia i poinformował prezydenta Bidena o swoim strategicznym planowaniu wojny.

Teraz jest jasne, że wojna prezydenta Putina z Ukrainą była katastrofą dla Rosji. Dzięki odwadze i determinacji narodu ukraińskiego oraz wsparciu Stanów Zjednoczonych, Rosja nie osiągnęła żadnego ze swoich celów strategicznych na Ukrainie. Kiedy prezydent Putin rozpoczął tę wojnę myślał, że zdobędzie Kijów w ciągu kilku dni. Prawie trzy lata później Kijów jest nadal wolny. Rosja chciała zniszczyć naród ukraiński. Dziś Ukraina pozostaje wolną i tętniącą życiem demokracją. Rosja chciała zmiażdżyć armię Ukrainy. Teraz ta armia jest silniejsza i bardziej zdolna niż kiedykolwiek. A Rosja chciała rozbić NATO. Zamiast tego NATO jest większe, silniejsze i bardziej zjednoczone niż kiedykolwiek w swojej historii.

Prezydent Biden podkreślił znaczenie dalszego wspierania Ukrainy w jej walce o wolność, aby naród ukraiński mógł zapewnić sobie sprawiedliwy i trwały pokój na jaki zasługuje.

Co za obłuda! Biden jedno mówi, a drugie robi… Do USA bez problemu wpuszczają rosyjskich obywateli, który są tak samo winni jak i Putin, gdyż na to jemu powalają.

Rzym. Wołodymyr Zełenski i Sergio Mattarella (fot. president.gov.ua)

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z prezydentem Włoch o wsparciu dla Ukrainy

W Rzymie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.

Głowa państwa podziękowała za wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także za stałą uwagę poświęcaną jego krajowi podczas włoskiej prezydencji w Grupie Siedmiu.

„Pamiętam wszystkie nasze spotkania i zawsze kończyły się znalezieniem odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Jedną z trudnych kwestii jest ochrona praw człowieka na Ukrainie, ochrona naszej suwerenności i integralności terytorialnej. „Bardzo się cieszę, że wasza postawa w obronie Ukrainy, naszego narodu i naszych dzieci była zawsze niezachwiana” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy mówił o sytuacji na linii frontu i rosyjskim terrorze rakietowym przeciwko ludności cywilnej.

Podczas spotkania omówiono kwestię kontynuacji pomocy wojskowej dla Ukrainy. Szef państwa podziękował Włochom za znaczące wsparcie wojskowo-techniczne, a w szczególności za zatwierdzenie 10. pakietu pomocowego.

Podkreślił osobno, że Ukraina potrzebuje wspólnych działań krajów partnerskich, aby zakończyć wojnę sprawiedliwym i trwałym pokojem.

Wołodymyr Zełenski zwrócił również uwagę na zasadnicze stanowisko Włoch w sprawie przestrzegania polityki sankcji wobec Rosji.

Kluczowym tematem negocjacji jest powrót do domu ukraińskich dzieci porwanych przez Rosję.

Prezydent podziękował także za opiekę nad ukraińskimi sierotami, które znalazły się we Włoszech na skutek rosyjskiej agresji.

Ponadto rozmawiano o przygotowaniach do międzynarodowej konferencji nt. odbudowy Ukrainy, która odbędzie się w dniach 10-11 lipca w Rzymie. Wołodymyr Zełenski zauważył, że włoscy specjaliści mogą uczestniczyć w przywracaniu ukraińskiego dziedzictwa kulturowego.

Głowa państwa zaprosiła prezydenta Włoch do odwiedzenia Ukrainy.

Rzym Wołodymyr Zełenski i Giorgi Meloni (fot. President of Ukraine)

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Giorgią Maloni o wzmocnieniu ukraińskiej obrony powietrznej

W Rzymie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącą Rady Ministrów Włoch Giorgią Meloni.

Jednym z kluczowych tematów spotkania będzie kwestia zaspokojenia potrzeb obronnych Ukrainy, w szczególności wzmocnienia obrony powietrznej.

Głowa państwa podziękowała włoskiemu rządowi za zatwierdzenie dziesiątego pakietu pomocy wojskowej. Wzmocnienie ukraińskich żołnierzy na polu bitwy, a także ochrona miast i wiosek przed atakami Rosji są kluczowe dla osiągnięcia sprawiedliwego i trwałego pokoju.

„Teraz chcemy przyspieszyć prace nad niektórymi szczegółami tego pakietu. Mamy systemy obrony powietrznej SAMP/T, pół-włoskie i pół-francuskie. Liczba rakiet jest dla nas bardzo ważna, liczymy na nią. „Jest odpowiedni pakiet rakiet, otrzymujemy je, a jest jeszcze inny pakiet, który trzeba sfinalizować, żeby do nas dotarł” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent odnotował również aktywną pracę nad przygotowaniami do międzynarodowej Konferencji w sprawie Odbudowy Ukrainy (URC-2025), która odbędzie się w dniach 10-11 lipca w Rzymie.

„Nasze zespoły rozpoczęły już pracę nad tegoroczną konferencją poświęconą odbudowie. Zwłaszcza dziedzictwo kulturowe. Tutaj liczymy przede wszystkim na Włochy. Współpracujemy również z UNESCO i osobno będziemy współpracować z Francją. Chcę, aby Włochy wniosły znaczący wkład w odbudowę naszego dziedzictwa historycznego. „Są bardzo profesjonalni w tej dziedzinie” – podkreślił prezydent.

Wołodymyr Zełenski i Giorga Maloni zwrócili szczególną uwagę na wsparcie Ukrainy na jej drodze do członkostwa w Unii Europejskiej.

BTW…. o za chory świat…. kiedy skończy się promowanie sekt?!…

Prezydent Biden przyznaje Prezydencki Medal Wolności z Wyróżnieniem papieżowi Franciszkowi (Biden zapomniał o pedofilstwie, itp.?!)

Joe Biden rozmawiał z papieżem Franciszkiem i przyznał mu Prezydencki Medal Wolności z Wyróżnieniem. Prezydencki Medal Wolności jest najwyższym cywilnym odznaczeniem w kraju, przyznawanym osobom, które wniosły wzorowy wkład w dobrobyt, wartości lub bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych, pokój na świecie lub inne znaczące przedsięwzięcia społeczne, publiczne lub prywatne. Po raz pierwszy prezydent Biden przyznał Prezydencki Medal Wolności z Wyróżnieniem.

Cytat:

„Jako młody człowiek Jorge Bergoglio szukał kariery naukowej, zanim wiara zaprowadziła go do życia z jezuitami. Przez dziesięciolecia służył bezgłosnym i bezbronnym w całej Argentynie. Jako papież Franciszek jego misja służenia ubogim nigdy się nie skończyła. Jako kochający pastor z radością odpowiada na pytania dzieci o boga. Jako wymagający nauczyciel nakazuje nam walczyć o pokój i chronić planetę. Jako gościnny przywódca wyciąga rękę do różnych wyznań. Pierwszy papież z półkuli południowej, papież Franciszek, nie przypomina żadnego z poprzednich. Przede wszystkim jest papieżem ludu – światłem wiary, nadziei i miłości, które jaśnieje na całym świecie.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button