WTA 1000 w Wuhan. Fręch i Linette odpadły w ćwierćfinałach. Awansują w rankingu

Polskie tenisistki

Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) i Magda Linette (AZS Poznań) w 1/4 finału zakończyły w piątek występy w turnieju WTA 1000 w Wuhan.

Obie zawodniczki PZT Team awansują w poniedziałek w rankingu WTA.

Fręch uległa w piątek 2:6, 2:6 najwyżej rozstawionej w drabince Arynie Sabalence, natomiast Linette przegrała 0:6, 4:6 z czwartą na świecie Amerykanką Coco Gauff.

Magda Linette pokonała Ludmiłę Samsonową (23. WTA), Łesię Curenko (96. WTA) oraz Darię Kasatkiny (11. WTA). Dla 32-latki z Poznania jest to najlepszy wynik w karierze w turnieju rangi 1000.

Fręch powinna znaleźć się na 24. pozycji (teraz jest 27.), a Linette awansować na 40. miejsce (z 45. lokaty).

Do tej pory w WTA 1000 w ćwierćfinałach grały Agnieszka Radwańska i Iga Świątek.

Białorusinka przejmie prowadzenie od Igi Świątek w rankingu światowym WTA, a w półfinale w Wuhan zmierzy się z Gauff.

Obie zawodniczki wystąpią za miesiąc podczas Billie Jean King Cup Finals w Maladze (13-20 listopada), gdzie w pierwszym meczu spotkają się z Hiszpankami. Oprócz nich w składzie drużyny ogłoszonym przez kapitana Dawida Celta znalazły się jeszcze dwie zawodniczki Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa (obie Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała).