WTA 1000 w Madrycie. Iga Świątek w półfinale. Jan Zieliński z wygraną

Polscy tenisiści

Iga Świątek osiągnęła we wtorek półfinał turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie po dwuipółgodzinnej walce.

Grała z rozstawioną z numerem 11. Brazylijką Beatriz Haddad-Maią, zwyciężając 4:6, 6:0, 6:2. Swoją kolejną rywalkę w Madrid Open liderka rankingu WTA poznała wieczorem, a będzie nią Amerykanka Madison Keys (18.).

Keys w ćwierćfinale pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 0:6, 7:5, 6:1. Półfinałowe starcie zaplanowano w czwartkowy wieczór.

Wcześniej liderka rankingu WTA Iga Świątek straciła tylko jednego gema w czwartej rundzie Madrid Open. Polka awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie, pokonując w ciągu 68 minut Hiszpankę Sarę Sorribes-Tormo 6:1, 6:0.

Iga bez straty seta osiągnęła 1/8 finału, pokonując w trzeciej rundzie rozstawioną z numerem 27. Rumunkę Soranę CIrsteę 6:1, 6:1.

Iga Świątek od wygranej z Chinką Xiyu Wang 6:1, 6:4 w drugiej rundzie rozpoczęła występ w turnieju rangi WTA 1000 Madrid Open. Zajęło jej to godzinę i 17 minut.

Hubert Hurkacz i Magda Linette odpadli z tego turnieju.

Natomiast pierwszy mecz w turnieju wygrał Jan Zieliński, startujący z Hugo Nysem. Polsko-monakijski duet (nr 7.) pokonał ukraińsko-australijską parę Denis Mplczanow i John-Patrick Smith 6:3, 6:4. Teraz o miejsce w ćwierćfinale powalczą z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem (14.).

Pozostali polscy tenisiści

Rozstawiona z numerem czwartym Magdalena Fręch (KS „Górnik” Bytom) od pewnej wygranej z Greczynką Despinę Papamichail 6:2, 6:4, rozpoczęła w środę występ w turnieju WTA 125 w hiszpańskiej Lleidzie. Jutro zawodniczka PZT Team powalczy o awans do ćwierćfinału z Chorwatką Leą Boskovic.

W 1/4 finału w deblu wystąpi Katarzyna Piter razem z z Egipcjanką Mayar Sherif. Ich rywalkami będą Rumunka Ana Bogdan i Holenderka Arantxa Rus.

Pierwszy mecz w imprezie ATP Challenger Tour (ATP75) w Guangzhou wygrał dzisiaj polsko-australijski debel Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios. Para numer dwa w drabince pokonała w 1. rundzie chiński duet Jiaji Wang i Zijang Yang 7:5, 7:6 (7-5).